Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Рік тому 30-річний вінничанин Ілля Пилипнеко воював на Херсонському напрямку. Пішов на передову добровольцем і став механіком-водієм танка. у вересні отримав поранення під час бойового завдання.

«Ми виїхали групою на заміновану дорогу, у нас був командирський танк, ми їхали першими і підірвались на мінах, танк загорівся, так і отримав травму», – розповів він.

Бійцю вдалося вибратися з пастки, яка палала, але вже без однієї ноги, з відкритим переломом іншої та з опіками 30% тіла. Відтак Іллю очікували 3 пересадки шкіри й безліч операцій. Йому реконструюватимуть ніс.

Зробити ринопластику порадила його подруга-косметологиня. Проведе операцію та слідкуватиме за одужанням пластичний хірург та заслужений лікар України Дмитро Слоссер. Подібні операції проводить 2-3 рази на місяць.

«Як правило, направляють пацієнтів наші колеги, які мене знають як лікаря, який відновлює носи або бувають лікарі військові. Спочатку це йде онлайн консультація, вони присилають фото і ми оцінюємо, чи можемо ми допомогти. Бувають дуже складні пацієнти, з якими ми їдемо за кордон», – розповів лікар.

Така операція коштує від 6 до 7 тисяч євро. Але зараз для воїнів усе безоплатно: консультація, пластика й реабілітація.

«Ми всім кажемо нашим військовим, щоб вони не переживали, що вони в будь-який час можуть звернутися і ми їм допоможемо. Це вимагає не однієї операції, а 2-3 послідовних операцій», – наголосив Слоссер.

Операція Іллі тривала 3 години і пройшла успішно. Тепер його чекає реабілітація. Лікарі будуть стежити, аби рани загоювалися правильно і швидко. За необхідності – прооперують додатково. у клініці зізнаються: такі реконструкції — це не лише пластика чи хірургія, це подяка воїнам за їхню боротьбу.

Каріна Воловідник