Танці, фотополювання, зйомки в кіно та рекламі. З 2009-го після виходу на пенсію Василь Коломієць ніби вдруге почав жити. Завжди стильний дідусь навіть не думає депресувати через свій вік – йому 73 роки.

«Не буває так, щоб я на місці був. Я постійно в русі. Кудись їду: на природу, на Дніпро, на озеро. Куди завгодно, щоб не сидіти вдома. Я постійно шукаю зйомки, кастинги. З 2013-го року почав зніматись в фільмах, в серіалах. А ще кліпи, фотосесії, реклама», – розповідає Василь Коломієць.

73-річна Надія Іванівна вирішила влаштувати конкуренцію відеоблогерам. І вже має успіхи – переступила поріг у пів тисячі підписників.

«У мене на каналі 171 відео, 598 підписників. У своїх відео я показувала, наприклад, в’язання чи як стригти саму себе. Багато відео про кухню – з найпростішої до складної. Складна кухня – це були в мене роли. Є відео, де я плаття демонструю, які мені подарували. А тут уже зустріч з подругою»,- хвалиться своїми відео в інтернеті блогерка Надія Розгон.

Щоправда, далеко не всі пенсіонери можуть одразу зібрати свої думки до купи після того, як вийшли на заслужений відпочинок. Для них це такий же стрес, як і для дитини похід у перший клас. Усе нове й незнайоме. Та й війна зі щоденними новинами не додає позитиву.

«Раджу зайнятися чимось, знайти хобі. Не просто, щоб відволікатися і скоротати час, а таке хобі, яке буде вас заряджати, драйвити всередині і надихати. Можна в інтернеті пошукати, які зараз існують види діяльності і «приміряти» їх на себе: чим би ви хотіли зайнятися», – радить психолог Вікторія Конєва.

Таких занять – не злічити. Та якщо нічого не приходить на думку – можна піти в місцеву адміністрацію. Там уже не перший рік відчинені «університети третього віку» з купою гуртків. Заодно пережити негаразди в колективі буде все ж простіше.

Картини вихованок Віри – одна краща за іншу. Як то кажуть: на злобу дня. «Ця називається «Пандемія». Худорлява жінка в чорному, боса. Дощ іде сірий. От «Бавовна», якраз на тему дня. Стоїть черга за нею, щоб купити її», – розповідає Віра.

Чи не на першому місці – спорт. Звісно, ніхто не вимагає доводити себе до знесилення у тренажерному залі, але хоча б щоденна фізична зарядка – маст хев. Бо це позитивно впливає на настрій.

«В крові знижується рівень кортизолу, тобто гормону стресу. Знижується рівень тривожності та знімається емоційне напруження. І звичайно, виділяються в кров гормони щастя – ендорфіни і дофаміни», – додає психолог Вікторія Конєва.

Крім щоденних фізичних вправ, треба не забувати і про регулярне інтелектуальне навантаження, яке позитивно впливає на психіку та нервову систему. І кращий тренажер для цього – гра в шахи.

Ще одна порада тим, хто на пенсії не може всидіти без роботи – якщо є сили й пекуче бажання – працюйте! Ніхто ж не забороняє. Та обирати варто заняття, яке відповідає фізичним можливостям.

Олександр Храпач

Фото: піксабей