Шукали горілку, забирали усе, що заманеться і розстрілювали людей просто заради розваги. Мешканці селища Бабинці згадують часи окупації, наче страшний сон. Є місцеві, які тепер змушені жити у родичів чи у сусідів, бо їхні будинки розбомбили. Та були й ті, хто цинічно та без зволікань перейшов на бік ворога. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Київ».

Місцевий мешканець Ігор Миколайович зберігає гільзи та кулі на згадку про страшні часи, які довелося пережити. І якби не щасливий збіг обставин, він та дружина зараз лежали б в землі.

Чоловік розповідає: в той день вирішили провідати немічну сусідку через дорогу. Зачинили двері й пішли. А через півгодини рашисти просто заради розваги розстріляли їхню оселю з крупнокаліберного кулемета. «Поцілили в двері, прострелили шафу», – каже Ігор Миколайович.

Та так пощастило далеко не всім. На одному з перехресть окупанти пустили автоматну чергу в авто, в якому сиділи троє чоловіків. Роман Кирпач одним з перших примчав на допомогу пораненим односельцям. «Дядю Васю Яценка одразу на смерть. В ньому 6 дірок було. Людині, яка поруч  з ним сиділа, кулею  вирвало щелепу. А третя людина була забризкана кров’ю. Ну і шок», – розповідає Роман Кирпач.

Зоя Миколаївна тепер змушена жити у родичів. Будинок жінки вщент згорів разом з усім крамом. Не вдалося врятувати нічого. «За мостом стояла гармата, і вони підвозили туди їм якісь гради, снаряди. І звідти вони гатили по Бородянці, яка була давно розбита. Тут у нас весь час кружляли. Вогняне таке щось з вертольота  кинули…  Хата загорілася зверху. Дах загорівся», – ділиться жінка.

Щовечора російські солдати ходили по хатах в пошуках алкоголю. І невпинно розповідали свою маячню про фашистів та бандерівців. Окупанти розповідали місцевим нісенітниці: «Треба йти на захід  і прибрати Бандеру. – Хлопці, так  Бандери ж то немає. – Там, на Заході, там Бандера».

Через відсутність електрики багато осель залишилися без опалення. Тому, щоб хоч не змерзнути, селяни організували у молитовному будинку пункт обігріву. А згодом, приміщення стало прихистком для біженців, які вирвалися з Гостомеля.

Та були й ті, хто цинічно та без зволікань перейшли на бік ворога. Один з мешканців Бабинців зголосився допомагати окупантам. Він показував росіянам, де живуть колишні та діючі правоохоронці, вояки і мисливці. Разом з загарбниками займався мародерством та безкарно забирав машини у людей.

Та щойно ця територія повернулася під контроль України, колаборанта затримали. Тепер перевертню світить до 15 років за гратами.

Олександр Храпач

Фото: скріншот