Як Україна рятувала своїх захисників з російського пекла, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

За 2022 рік відбулося понад тридцять обмінів полоненими. Найперший вдалося організувати 1 березня. На Сумщині п’ятьох членів територіальної оборони обміняли на одного росіянина.

Перший великий обмін провели 24 березня минулого року. Україна визволила 10 вояків та повернула 19 наших цивільних моряків. Натомість окупант отримав 10 військовиків та 11 своїх моряків.

Протягом квітня було дев’ять обмінів. Вдалося повернути 236 захисників та 66 цивільних. Наймасштабніша така акція відбулася у Запорізькій області: тоді звільнили 86 військових, зокрема 15 жінок.

У червні 22-го 144 наших воїни повернулися з російського полону. Серед них 59 бійців Нацгвардії, 30 – Військово-Морських сил; 28 – ЗСУ, 17 прикордонників, 9 тероборонівців і один поліцейський. Найстаршому зі звільнених було 65 років, наймолодшому – 19.

Зокрема, тоді Україна звільнила бійців з Азовсталі. Визволення захисників Азовсталі стало справжнім святом для всієї країни.

Загалом, за літо минулого року відбулося п’ять обмінів, Україна визволила 161 людину.

У вересні минулого року Україна врятувала з неволі двісті тридцять одного військового та цивільних. Додому тоді повернулося 108 бійців полку «Азов», серед них 5 командирів Маріупольського гарнізону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко та Денис Шелега. Росія, своєю чергою, отримала п’ятдесять п’ять своїх військових та кума Путіна Віктора Медведчука.

У жовтні та листопаді до України повернувся 471 полонений. У грудні звільнили 315 бранців.

За 2023-й рік провели 12 обмінів. Взимку до України повернулись 266 військових. У квітні-травні вдалося врятувати 323 наших захисників і двох цивільних. Влітку визволили 140 вояків і двох цивільних.

Минулого літа вся країна була приголомшена щемливим відео з реакціями звільнених бійців, коли вони повернулися в Україну.

А кадри, де наші хлопці вперше за довгий час їдять яблука — облетіли весь світ.

Олександр Панченко