У чому його особливість та як його вдалося встановити, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

«Завдяки тому, що в нас з’явилось два нових прискорювачі, ми сподіваємось, що ми зможемо надати медичну допомогу більшій кількості пацієнтів, зменшити ті черги, які існують», – каже Андрій Кондратенко, виконувач обов’язків директора Київського міського клінічного онкологічного центру.

Прискорювачі для онкоцентру закупив департамент охорони здоров’я КМДА ще у 2022-му. Вартість їх закупівлі – 194 мільйони гривень. Протягом минулого року фахівці готували приміщення, монтували саме обладнання, а також навчали лікарів, інженерів та увесь персонал. Адже ті прискорювачі, що вже були в центрі значно програють новим.

«Це, знаєте, їхати на жигулі і їхати на мерседесі. Їдеш все одно, лікуєшся все одно, але це різні можливості підведення доз», – каже Лариса Синюшкіна, завідувачка радіологічного відділення Київського міського клінічного онкологічного центру.

Для усіх, хто приходить на променеву терапію, створюють індивідуальну маску. Вона необхідна для того, щоб зафіксувати рух людини.

«Цінність цього апарату в тому, що ми можемо підвести максимальну робочу дозу до пухлини, але з мінімальними пошкодженнями навколишніх тканин та органів», – пояснив лікар-радіолог Київського міського клінічного онкологічного центру Вадим Гнатенко.

Раніше подібні прилади були лише у приватних клініках. Втім ті, що з’явились у міському онкоцентрі можуть конкурувати з ними. Ба більше, їхня модель новіша за ті, якими користуються приватники.

КИЇВ24

«Воно застосовується для всього спектру радіологічних лікувань, для різних локалізацій. В нас за рік в середньому лікується більше 3 тисяч пацієнтів», – зазначив виконувач обов’язків директора Київського міського клінічного онкологічного центру Андрій Кондратенко.

Термін лікування променевою терапією для кожного пацієнта визначається індивідуально. Це може бути як 5 сеансів, так і всі 30. Все залежить від того, яка пухлина. Лікування за допомогою нових лінійних прискорювачів безкоштовне для всіх пацієнтів центру.

Людмила Труфин