Про з’ясування обставин інциденту, та позиції сторін, йшлося у матеріалі КИЇВ24.

Відео опублікувала мати хлопчика, який полетів донизу разом із товаришем, Юлія Ханзерук.

«О 9:30 мені телефонує класний керівник мого сина і повідомляє, що Даніель бігав на вулиці під час перерви упав. Вони з хлопцями, один штовхнув іншого і вони разом впали на асфальт», – розповіла вона.

На відео з камер спостереження видно: хлопець підходить ззаду й штовхає одного з тих, хто стоїть на парапеті, падають двоє. Сам десятирічний Даніель каже: момент падіння, наче в тумані.

Інцидент стався на перерві після першого уроку, що тривала до 9:25. Через лічені хвилини після дзвінка класної керівниці мати хлопчика вже приїхала до школи.

«Сидить мій син, руки в крові, обличчя в крові, в нього перемотана рука, і обробляє вона коліно ще йому. Погляд у нього був наче в далечінь, не фокусувався, він нічого не міг мені пояснити, дуже велика затримка у відповідях була на питання», – пригадує Юлія.

Висновок лікарів — перелом руки, струс мозку та закрита черепно-мозкова травма. Одразу провели операцію на руці, далі — МРТ та інші обстеження медиків. 6 тижнів Даніель пробув із гіпсом.

Лише на початку тижня хлопець уперше повернувся до школи після того конфлікту. Посміхається. На носі ще видніються шрами.

Мати ж Даніеля каже: син не конфліктував ні з ким з однокласників, з хлопцем, який штовхнув його, теж був у нормальних відносинах. Тепер до школи йде не так охоче.

«Ми налаштовувалися на школу. Він дуже переживав, що йому будуть говорити, коли він прийде, «як до мене будуть відноситися учні і вчителі». Зараз ми третій день в школі, він йде в школу раніше, тому що він каже «я не хочу щоб була така ситуація, коли я зайду в клас і на мене будуть всі дивитися», – розповіла Юлія Ханзерук.

Інцидент стався ще 15 листопада. Надати йому розголосу мати Даніеля вирішила лише тепер. Каже – це єдиний шлях, аби знайти винних.

«В перший день і на другий телефонувала класний керівник, запитувала, як син, говорила, що вони там якесь розслідування проводять в себе. Директор мені не телефонувала жодного разу, в мене її номера немає. Мене ніхто не викликав, ніхто не просив з’явитись до школи, щоб обговорити цю ситуацію з директором і з батьками разом», – пояснила вона.

У школі в спілкуванні з директоркою журналістам КИЇВ24 відмовили. Але поза камерою позицію школи пояснила завуч.

«В нас який йде принцип, в любій школі так завжди. Дитина травмувалась, класний керівник все дізналась, який діагноз. Ми даємо спецповідомлення на управління одразу ж. Все описуємо, потім створюється комісія, щоб розібратись, що ж там трапилось. Зараз пакет документів є», – зазначила вона.

Як наслідок, кажуть у школі, посилили чергування на подвір’ї, закривають головний вхід під час навчання та закликають дітей не виходити під час перерви на небезпечну ділянку.

«Це є територія загального користування. В нас територія — майданчик, і за школою. Я вам за чергування кажу. Вчителі, якщо можуть, вони чергують. Але ми все-таки більше відповідальні за те, де діти граються. Так, це необережність, це неприємний випадок, як би там не було. Ми провели нараду з цього питання. Школа стала винною тоді, коли школа дала висновок, що це по необережності трапилося», – наполягає завуч школи.

З мамою хлопця, який штовхнув двох інших, вдалося поспілкуватися телефоном. За словами Наталі, від перших днів вони згодні були виплатити компенсацію батькам Даніеля. Вона стверджує, що мати Даніеля відмовилась від зустрічі.

«Ми розмовляли на цю тему, я запитувала, для чого він так зробив. Він не думав, що так буде. Я їй пропонувала зустрітися, вона відмовилась. Я, по-перше, пропонувала, що ми компенсуємо лікування. Вона назвала суму 30 тисяч, проте її не обґрунтували. Скільки суд призначить, стільки й будемо платити», – заявила вона.

Після того, як шкільний конфлікт набув такого розголосу, на адресу їхньої родини почали сипатись погрози. Тепер вона комунікувати з Юлею не хоче. Чекатиме висновку слідства.

Вирішувати, хто якою мірою винен у цій сутичці, буде поліція. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 128 КК України — необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. Триває досудове розслідування.

Анастасія Халецька