У двір на Склозаводській росіяни зайшли 3-го березня по обіді. Це була важка техніка та цілі колони окупантів. Нажахані мешканці, які не встигли евакуюватися, почали ховатися хто куди міг і більшість побігли до своїх гаражів. Про це йшлось в сюжеті телеканалу “Київ”.

Пані Олена пригадує той день, наче страшний сон. Жінка разом із рідними та ще кількома сусідами хутко заскочила до підвалу та принишкла. Один із ворожих БТРів зупинився прямо під дверима їхнього гаража. Олена каже, чула глухі автоматні черги та розлючені крики росармійців. Люди завмерли від жаху й просто молилися, аби московська нечисть не почала вдиратися всередину.

Справжнє пекло тривало добу. Наступного дня загарбники зникли і люди все ж наважилися вийти надвір. Але від побаченого ззовні всі аж заклякли – сусідський гараж палав, двері були зачинені на замок і було зрозуміло – тих, хто ховався всередині, виродки убили. Олена каже, що гараж горів три дні, через постійні обстріли гасити приміщення вони просто не могли.

Викликати правоохоронців, аби ті оглянули спалене дотла приміщення, люди змогли лише після деокупації. Поліцейські одразу ж натрапили на рештки трьох людей. Одна з убитих – Валентина, місцева мешканка та власниця того самого гаража, який росіяни перетворили на крематорій.

Скільки саме тут убили людей ніхто сказати не міг, бо порахувати кількість тих, хто ховався було не можливо. Нещодавно у цьому ж гаражі слідчі знайшли ще кілька обвуглених кісток. Тому припускають – убитих могло бути п’ятеро.

Керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов розповів, що, окрім кісток, поліцейським вдалося знайти й особисті речі жертв – це ключі, жіноча шпилька та два ланцюжки з підвісками: шестикутна зірка й обручка з хрестиком. Це має допомогти ідентифікувати загиблих, переконані в поліції.

Головний поліцейський області каже, що рештки були направлені на експертизу аби точно встановити причину смерті цих людей. Але за попередньою версією їх розстріляли та підпалили, адже поблизу гаража знайшли гільзи, а одна з кісток мала фіолетове забарвлення, що може означати – тіла обливали бензином. Замітати сліди вогнем – це гидкий почерк армії рф.

Чому росіяни вдерлися саме до цього гаражу – слідство ще має з’ясувати. Але місцеві розповідають: тут начебто ховалися наші бійці з тероборони і це могло стати причиною такої жорстокої розправи.

Олена Ровенчук

Фото: Фейсбук