У Києві понад дві сотні житлових будинків постраждали або були зруйновані внаслідок російської агресії. Одна із київських багатоповерхівок, що на Богатирській, була пошкоджена ще у березні. Вже сьогодні будинок відновлений на 90%, а його жителі готуються повернутись у свої домівки. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Київ».

24 лютого мешканка будинку, що на Богатирській, Ірина з родиною втекли від війни у село. Ввечері 13 березня вперше від повномасштабного вторгнення приїхали додому, аби взяти деякі речі та привести себе до ладу. Тоді не знали, що цей день стане їх другим днем народження, бо 14 березня у їх дім прилетіла російська ракета.

«О 5-й годині сталося щось страшне. Ми не могли зрозуміти що, але ми не могли вийти зі своєї квартири, бо було заблоковано. Повністю у нас впала сходова клітина. Ми по балконах вибирались в сусідній під’їзд, щоб можна було вийти. Як були, в чому спали, хто в чому» – згадує події цієї страшної ночі мешканка будинку Ірина.

Ворожа ракета влучила у третій під’їзд, зруйнувавши його вщент та критично пошкодивши сусідні. Сьогодні, через сім місяців після атаки та після 5-ти місяців роботи будівельників, дім немов відродився із попелу. Фасад будинку завершений на 90%. Всередині з дня на день почнуть косметичний ремонт.

«Фасад робимо, ремонтуємо. Трошки затримки з установкою вікон із-за цього прийдеться вертатися» – каже будівельник Дмитро.

«Третій під’їзд практично там знизу все наново робили у квартирах, тому що там все було зруйновано. Тут уже частково дивимось, де є пошкодження і відповідно ремонтуємо» – розповідає сантехнік Сергій.

Повністю відновити будинок обіцяли до опалювального сезону. Мешканці спершу не вірили у ці прогнози, однак, зараз, коли робітники почали внутрішні роботи – вже не настільки скептичні.

«Нам дійсно повезло, що все-таки відгукнулись на нашу біду і київська влада наш будинок поставили на відновлення і зараз ми вже живемо надією, коли ми повернемося у свої домівки» – додає мешканка будинку Ірина дякує, що їх дім відбудовують.

Зараз усі квартири мають вигляд щойно зданих – голі стіни, нові пластикові вікна, відсутні міжкімнатні двері. Попри це частина мешканців ще з весни повернулись у домівки, інші – чекають повного завершення робіт і вірять – листопад будуть зустрічати вдома.

Автор: Анастасія Ісаєва

Автор: Анастасія Ісаєва