Відпрацьовані бойлери віддають люди та металобази, буржуйки з них виготовляють четверо хлопців. Про це йшлось у сюжеті телеканалу «Київ».

Для бліндажів найзручніші – до 100 літрів. Майстри розбирають нагрівачі: виймають начиння, зрізають все зайве. Отриману заготовку – шліфують. Для вирізання отворів наносять контури. «Потім береться твердим руками болгарака і ріжеться, відрізається люк», – ділиться секретами технології Валерій.

Щоб піч не чаділа – необхідно передбачити бар’єр для диму, та газовиведення, наголошують хлопці. Далі приварюють ніжки, димохід, вогнетримач, і у фіналі – ручку до дверцят.

Такі пічки не лише гріють, стверджують майстри. На них бійці і їжу можуть приготувати, і чай нагріти.

«Ми намагаємось, якщо є у нас матеріал, дати сітки, щоб військові могли посушити своє майно. Система робоча, яка може обігріти велику площу. Ще великий нюанс, тут не треба маленькі дрова, можна великі закладати і горить довго», – стверджує Андрій.

Такі буржуйки щонайменше вдвічі дешевші магазинних. На відміну від інших, легкі та портативні.

«Головна ціль на сьогодні – дати тепло якомога більшій кількості бійців. Я всім кажу, ви ж з кацапами не збираєтесь воювати 10 років? Немає сенсу робити щось супертехнологічне, витрачати час на це, коли можна за той самий період час зробити 5 печей замість однієї. 5-тьом бліндажам по 5 людей, вже буде тепло», – роз’яснює Валерій.

Гуртом  хлопці виробляють одну буржуйку за 3-4 години. За півроку на фронт відправили приблизно 250 пічок.

Постійно отримують подяки з передової і це найцінніше, запевняють майстри. Наразі хлопці планують розширити виробництво, мають намір виробляти ще й водонагрівачі та польові кухні для фронту. Тож шукають послідовників.

«Якщо люди долучаться, і будуть виготовляти бойлери в тій кількості, які необхідні нашому ЗСУ, то ми зможемо переключитись на виконання інших завдань», – додає Андрій.

Зі слів Валерія, поки триває війна, улюблена справа зачекає. «Зараз кожен має займатись тим, у чому він найкращий, і бути максимально корисним країні. Я міг би займатися мотоциклами, але я б напевно собі не пробачив би», – додав він.

Оксана Опришко

Фото: скріншот