Про це йшлось в ефірі КИЇВ24.

На фронті – зима, холодна, безжалісна і довга. Воювати в таки умовах набагато складніше. Окопи засипає снігом та заливає водою. Марія Дорошенко, волонтерка, розповідає: “Мені вже не один військовий скидав відео і фото як у них повністю затопило бліндаж. Десь по коліно, десь по пояс. Але ж це залежить від того який напрямок. Наприклад, на півдні тут погода, зараз дощі. Відповідно на сході там зовсім інша ситуація – все замерзає”.

Дуже важливо мати теплий одяг. Військові розповідають, які речі варто в взяти з собою на фронт, якщо вас мобілізували. В списку – каремат, спальник. Це ті речі, які дозволяють виспатися. Важливо також мати тепле взуття – дві пари: на морозі та в теплому приміщенні. Ще також труси – 3-5 пар, та 10 пар шкарпеток.

Ми розпитали у волонтерів, що варто передати нашим військовим на фронт, щоб допомогти їм зігрітися. У топі – хімічні грілки, які зігрівають руки, ноги, а також – окопні гелеві свічки, оскільки саме вони не чадять. Окрім цього – фольгірований утеплювач, пльонка, газові балони, маленькі газові плиточки, термоси.

Також військовим дуже важливо мати протизастудні засоби та теплі чаї. А ще компактні запаси їжі, які можна взяти з собою, щоб швидко перекусити та відновити сили. Завжди будуть корисними горішки, шоколадки, мед у маленьких пакуваннях.

Окрім теплого одягу, їжі та ліків, військовим постійно потрібна техніка, яка постійно знищується ворогом. І дуже важливо – вчасно все це доставляти на фронт. Але днями десятки волонтерів застрягли на кордоні через нові правила ввезення гуманітарної допомоги, що набули чинності з 1 грудня.

Депутати Київради звернулися до Кабміну, аби скасувати постанову, що паралізувала роботу волонтерів.

Нагадаємо, з 1-го грудня набули чинності нові правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги. За задумом Міністерства соціальної політики, нові правила мали б допомогти запобігти зловживанням під час завезення гуманітарки, її розкраданню та незаконному ввезенню товарів. Так, відтепер волонтери мають реєструватися в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Товари з-за кордону будуть визнаватися гуманітарною допомогою після присвоєння унікального коду.

Світлана Федик