Про це “Українську правду” повідомив начальник інспекції з паркування КМДА Дмитро Рахматуллін, якому вручили підозру.

Інспекція вважає безпідставними підозри Офісу генпрокурора в створенні злочинного об’єднання, яке займалося незаконною евакуацією автомобілів у столиці.

Зокрема, Рахматуллін відкидає звинувачення у “подвійних штрафах”, які, за словами ОГП, сплачують кияни, щоб забрати автівки.

Зазначається, що ціна евакуації у Києві – 1270 гривень, вона визначається окремо для міста, і за цим тарифом працюють 8 приватних та комунальних компаній. У приклад він наводить інші міста, зокрема, Дніпро, де вартість евакуації складає 2-3 тисячі.

Тим часом ціна, визначена для евакуації авто уповноваженими підрозділами Нацполіції, складає лише 720 грн.

Рахматуллін також відреагував на звинувачення у безпідставних евакуаціях, нагадавши, що таке визначення має право встановити лише суд.

У КМДА наголошують, що “через зношеність підземних комунікацій на вулицях трапляються провали дорожнього полотна, які потребують негайного ремонту, тому районні шляхово-експлуатаційні управління виставляють відповідні дорожні знаки та приступають до робіт. І якщо є автівки, які заважають цим роботам, комунальники звертаються до Інспекції за допомогою.

Начальник Інспекції запевняє, що жодного разу інспектори не встановлювали дорожній знак з метою незаконної евакуації, у чому їх підозрюють правоохоронці. Разом із тим нагадали ПДР і зазначили, що можуть евакуювати авто без понятих, якщо це фіксується на відео.

Зазначаємо також, що згідно з правилами дорожнього руху дозволяється стоянка транспортного засобу лише на краю тротуару. Автомобілі, запарковані посередині або під кутом до краю тротуару, вважаються розміщеним з порушенням ПДР – навіть якщо для перехожих лишається 2 м. У випадку, якщо на решті тротуару спостерігається підвищений рух пішоходів, розміщення авто може розцінюватися як таке, що суттєво перешкоджає дорожньому руху і підлягати евакуації”, – розповів начальник інспекції.

Як повідомили в КМДА, Висунуті правоохоронними органами підозри у неправомірних діях керівництву та частині особового складу Інспекції з паркування вважає безпідставними, суб’єктивними та невідповідними юридичним засадам здійснення Інспекцією своїх функціональних обов’язків.

Інспекція зобов’язана евакуювати автомобілі з тротуарів, якщо вони запарковані посередині або під кутом до краю, навіть якщо для перехожих лишається 2 метри. Згідно правил дорожнього руху, стоянка транспортного засобу допускається лише на краю тротуару. У випадку, якщо на тротуарі спостерігається підвищений рух пішоходів, розміщення авто на будь-якій його частині може розцінюватися як таке, що суттєво перешкоджає руху і підлягати евакуації.

При цьому, визначити, чи перевищив інспектор свої повноваження, може тільки суд, а фіксація тимчасового затримання транспортного засобу відбувається без присутності понятих згідно Статті 265 п.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кодекс є пріоритетним документом відносно постанов Кабінету міністрів, у тому числі й постанови № 1102 та № 990, у які досі не внесено відповідні зміни.

В інспекції з паркування вважають дії правоохоронних органів частиною політичного тиску на міську владу Києва, що останнім часом має системний характер.

З часу заснування Інспекції з паркування у 2018 році її головним завданням залишається контроль дотримання водіями правил стоянки, зупинки та паркування заради безпеки дорожнього руху та превентивна діяльність з метою зменшення смертельних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Завдяки роботі Інспекції з часу її створення до бюджету Києва надійшло 37 923 685 грн. Усю свою діяльність Інспекція здійснює відповідно до існуючої нормативно-правової бази та чинного законодавства України.

Нагадаємо, 16 серпня керівництву столичної Інспекції з паркування повідомлено про підозру, роботу евакуаторів заблоковано.

Фото: facebook