Відповідна заява опублікована у Facebook.
“Рештки пам’ятника учасникам більшовицького жовтневого повстання 1917 року проти Української Центральної Ради жодним чином не прив’язані до конкретних місць поховання. Наразі невідомо навіть, чи взагалі лишилися на території Маріїнського парку будь-які поховання. Оскільки і радянською владою, протягом її існування, і німецькими окупантами під час Другої світової війни на території парку проводилися роботи з «благоустрою»”, – йдеться в повідомленні.
Зауважимо, що організатори концерту Андреа Бочеллі в Києві в унісон з Мінкультом заявили, що не існує жодних підтверджень, що поблизу Маріїнського парку, де вони встановлюють сцену, є людські поховання.
Як повідомляє ВВС, постамент у 1930-х роках встановила радянська влада у вигляді гранітної урни з меморіальною табличкою. На ній було написано російською: «Героям Великої Жовтневої Соціалістичної Революції — робітникам і солдатам, які загинули смертю хоробрих у боях за владу Рад 11-13 листопада (29-31 жовтня) 1917 року».
Натомість, деякі історики стверджують, що біля постаменту були поховані не лише більшовики, а й їхні супротивники, яких розстріляли біля Маріїнського палацу, коли Київ зайняли війська Муравйова. Зокрема, історик Павло Подобєд вважає, що більшість похованих — це бійці військ Центральної ради, про яких більшовики не згадали, коли ставили табличку.
Фото: КМДА