Іноді заявники одержують відмову від Департаменту містобудування та архітектури КМДА у наданні будпаспорту. Перелік причин для такої відмови – вичерпний і вказаний у Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, пише у своєму Facebook Юрій Тацій, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.
За його словами, будпасаорт не видається, якщо наміри забудови не відповідають містобудівній документації – генплану, детальним планам територій, державним будівельним нормам тощо.
Крім того, заявка повертається замовнику у тому разі, якщо поданий пакет документів є неповним. Так, замовник зобов’язаний подати:
- заяву на видачу будівельного паспорта за визначеною формою;
- згоду замовника на обробку персональних даних;
- засвідчену в установленому порядку копію документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;
- ескізні наміри забудови;
- у разі співволодіння ділянкою – засвідчену в установленому порядку згоду співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
«У разі повернення пакету документів Департамент надає роз’яснення, чому у видачі будівельного паспорта відмовлено. Відповідно до наданих Департаментом роз’яснень вимог особа, яка планує будівництво, може підкоригувати проєкт будівництва, підготувати відсутні документи та подати їх для одержання будпаспорту повторно, зокрема – через сайт ЄДЕССБ» — пише Тацій.
Нещодавно в КМДА пояснили, як забудовнику отримати МУО для кількох будівель на одній ділянці.
Фото: Фейсбук