Український інститут національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України та Бібліотекою імені Олега Ольжича організують вуличну фотодокументальну виставку «Мистецтво вільних: художня естетика Української революції 1917-1921». Про це повідомляє прес-служба УІНП.

Виставка демонструватиметься на експозиційних конструкціях інституту біля будинку Головпоштамту у Києві. Її відкриють у четвер, 26 серпня, о 13.00.

Як зазначають в УІНП, виставка відображає процес творення художньої естетики державного чину — розробки проєктів державних гербів, прапорів, печаток, військової уніформи, естетики державних документів — банкнот, поштових марок, паспортів, грамот.

«Однак Українська революція – це не лише про державотворення або ж боротьбу за державність, хоча це головне, але й національне, культурне та духовне відродження українців. Тому в цьому проекті ми вирішили зосередитись на українському мистецтві в часи революції: художньому мистецтві, літературі, театрі, музиці, мистцво в пропаганді. Глядачі зможуть познайомитися з унікальними творіннями видатних українських мистців — Георгія Нарбута і Василя Кричевського, Юліана Буцманюка і Леоніда Перфецького й багатьох інших» — відзначив один із авторів виставки, начальник Управління наукового забезпечення УІНП Ярослав Файзулін.

Також експозиція розповідатиме про особливості розвитку художнього мистецтва, візуалізацію постатей та подій Української революції 1917-1921 рр. в картинах, малюнках, листівках та поштівках, про вплив подій Української революції на творчість українських письменників та поетів, книговидання в ті часи.

Нагадаємо, на Контрактовій площі в Києві триває виставка про виведення радянських військ з Чехословаччини.

Фото: УІНП