Про це повідомила Кіберполіція.

Як зазначається,  21-річного хлопця викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Запорізькій області спільно зі слідчими Запорізького районного управління поліції та у співпраці з представниками Мінцифри.

Зловмисник самотужки розробив застосунок для смартфонів, який за дизайном був ідентичним із державним застосунком «Дія».

З його допомогою користувачі мали змогу створювати підроблені документи. Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від Covid-19.

Свою розробку чоловік продавав у месенджері за 100 гривень, а у рекламі вказував, що завдяки застосунку неповнолітні можуть безперешкодно купляти алкоголь і цигарки.

Наразі правоохоронці проводять заходи для блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатка. Також встановлюють осіб, які купили застосунок.

В оселі фігуранта правоохоронці провели обшуки. Вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та банківські картки.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Правопорушнику може загрожувати до шести років ув’язнення. Слідчі дії тривають.

До слова, Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, написав, що пропонує відправити зловмисника на виправні роботи в IT.

Пропоную хлопця направити на виправні роботи в IT без персональних даних та інших сенсативних речей. Вчора читав, що двом хлопцям, які крали магнітоли, одеський суддя, призначив читати книги Марка Твена та Джека Лондона”, -написав міністр.

Нагадаємо, нещодавно у мережі почали розповсюджувати фейковий мобільний застосунок “Дія”. У  Держспецзв’язку розповіли, як відрізнити фейкову “Дію” від справжньої.

Фото: facebook