В Україні почала роботу онлайн-платформа «Науковий метод» — за її допомогою можна перевірити достовірність інформації. Про мету цього проекту його автори розповіли на сайті платформи.
«Науковий метод» пропагує критичний підхід до інформації та комунікацію з професіоналами у галузях науки та медицини. Платформу запустила організація Inscience, яка декларує популяризацію науки в суспільстві. Її представники кажуть, що на створення платформи їх надихнула інформаційна хвиля щодо розповсюдження COVID-19.
«Під час епідемії коронавірусної інфекції ми помітили сплеск фейкових новин… Люди стрімко роблять репости та рідко перевіряють першоджерела. Такий несерйозний підхід спричиняє паніку і навіть може вартувати здоров’я та життя людини», — пояснила одна з співзасновниць «Наукового методу» Олена Скирта.
Платформа пропонує кілька головних методів перевірки чи уточнення інформації, яку людина збирається публічно оприлюднити.
- інструкцію про те, як створювати якісні науково обґрунтовані матеріали та дописи у соціальних мережах;
- відкриту базу науковців, до яких можна звернутися за науково обґрунтованим коментарем та перевірити інформацію на тему науки та здоров’я;
- відеолекції з вченими, блогерами та журналістами.
Автори проекту кажуть, що «Науковий метод» може допомогти в роботі як працівникам медіа, так і активним дописувачам соцмереж, які пишуть звичайні пости.
Також на сайті «Науковий метод» усі охочі можуть підписати маніфест із зобов’язанням якісно та ґрунтовно опрацьовувати інформацію.
Фото: скрішншот