Про це повідомили у програмі “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Мер Києва Віталій Кличко звільнив профільного заступника з питань транспорту Олександра Густєлєва на Колегії КМДА.

Ще у липні 2021 року Кличко на засіданні Київради заявив, що звільнить свого заступника, якщо Подільський міст не відкриють до кінця року. Водночас мера запевнили, що до кніця року відкриють проїзд по мосту з Подолу на вулицю Оноре де Бальзака.

Нинішня Колегія КМДА розпочалася з того, що Кличко прибув з інспекції Подільського мосту – перевіряв, на якій стадії роботи з будівництва і чи відкриється переправа до кінця року – як йому обіцяв Густєлєв. Повернувся Віталій Кличко дуже розчарований. Ось, що він сказав:

Кияни вимагають міст від мене. І згадувати про вас не будуть – чому ви не виконали зобов’язання. Тому я переконаний після сьогоднішнього відвідування об’єкту – потрібно міняти менеджера проєкту. Я прийняв рішення, як і обіцяв, про звільнення профільного заступника“.

Відомо, що Віталій Кличко завітав на будівництво мосту без попередження, тож до його візиту ніхто на будмайданчику не встиг підготуватися. Олександр Густєлєв нічого не відповів на претензії мера – жодним чином він не виправдовувався і не сперечався з цим рішенням про звільнення. А після обговорення питання Подільсько-Воскресенського мосту на колегії Густєлєв покинув колонну залу КМДА.

Також жодних коментарів з приводу звільнення не надала прес-служба Олександра Густєлєва, хоч і телеканал “Київ” спробував із нею зв’язатися.

Тим часом Віталій Кличко заявив, що збере термінову нараду усіх департаментів, які задіяні у будівництві мосту, аби вирішити питання щодо можливості відкриття переправу в заплановані раніше терміни.

Довіряй, але перевіряй! Я, не попереджаючи когось, виїжджаю на об’єкт. На 11 кілометрах наразі працює 80 людей. Вибачте, але такими темпами ми не здамо до кінця року… Я поговорив з людьми, які працюють на землі, про те, які є проблеми. Зробили зауваження – що дуже дивно – що гроші виділені, але з підрядниками не розраховуються, тому що є заборгованість“, – прокоментував мер свій візит на будмайданчик телеканалу “Київ”.

Як зазначив Олександр Сергієнко – директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міст” – він сподівається побачити міст добудованим до кінця року і звільнення Густєлєва не затягне терміни.

Не може такий великий проєкт “впиратися” в одну людину – його завджди реалізовує команда. І Густєлєв мав би лише організувати взаємодію всередині команди, контролювати роботу. Але він з цією роботою не впорався… Віталій Кличко чітко заявив – що якщо на 11-ти кілометрах працює 80 людей, то це не те що несерйозно – це неподобство. Погода дарує будівельникам такі теплі сонячні дні, їх треба використовувати на 120%“, – зазначив експерт.

Нагадав, що хоч і міст вважається довгобудом, та реально активна фаза будівництва мосту стартувала з приходом до влади Віталія Кличка.

 

Олександр Густєлєв отримав першу погрозу позбутися своєї посади ще в лютому 2017 року – тоді обвалилась частина Шулявського шляхопроводу. На той момент Густєлєв очолював “Київавтодор”. Тоді через інцидент звільнили зама Кличка з питань транспорту Іллю Сагайлака та очільника Солом’янської РДА Максима Шкуро.

Подільсько-Воскресенський міст почали будувати ще в 90-х роках. На сьогодні його вартість вже досягла 20 мільярдів гривень. Перша реально активна фаза була на початку 2000-х. Тоді спорудили естакаду на Трухановому острові і почали роботи на мосту через Дніпро. роботи майже зупинилися під час мерства Леоніда Черновецького. Відновилося все кілька років тому. Щоправда, будівництво гальмувалося через десятки невідселених будинків на Русанівських садах. Люди через суди отримували компенсації грошима або ж нові земельні ділянки у Биківні. Нині відселено і прибрано більше 300 будинків. Проблемними залишаються кілька дач.

Наразі вже збудували з’їзд з Подолу – зокрема, з вулиць Набережно-Хрещатицької і Валів, а також Набережно-Рибальської. А от на Лівому березі робіт потрібно виконати робіт ще чимало. Нині там не готова естакада на вулиці Оноре де Бальзака і заїзд на проспект Алішера Навої.

Фото: КМДА