Про це в етері КИЇВ24 сказав авіаційний експерт Богдан Долінце.

Для літаків у повітрі “Шахеди” жодної загрози не становлять, адже максимальна висота їхнього польоту обмежується 3 км. Реальну загрозу вони становлять лише для літаків на землі та аеропортової інфраструктури.

Долінце наголошує, що варто вивчати, наскільки авіакомпанії та пасажири готові літати у таких умовах та з такими безпековими ризиками.

Україна, напевно, єдина країна у світі, яка має повну заборону на повітряні перевезення. Попри те, що є низка країн з частковою забороною польотів, зокрема Сирія, Афганістан, Ємен, Іран, Ірак, Північна Корея, Лівія та Судан, де також є заборона польотів. 

Експерт додає, що в цих країнах є невеликі частини повітряного простору, які залишаються відкритими. І в такому режимі вони функціонують десятки років.

Відкриття повітряного простору в Україні

Нагадаємо, 16 жовтня заступник глави Офісу президента з регіональної політики Віктор Микита розповів, що Україна поки не готова відновити роботу аеропорту в Ужгороді для пасажирських рейсів.

Він повідомив, що нині аеропорт передали Міністерству внутрішніх справ. На його базі планують створити європейський авіаційний хаб для цивільного захисту. Водночас інші летовища використовувати не можна.

Зазначимо, 15 листопада 2023 року керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що в Україні можуть відкрити один з аеропортів для цивільних польотів до завершення війни за умови значного посилення протиповітряної оборони та захисту українського неба. Раніше серед можливих міст, звідки можуть відкрити польоти, називали аеропорти у Києві, Львові, Одесі та Ужгороді.