Для того, щоб з легкістю розпочати працювати після відпустки — необхідно не забувати про відпочинок щогодини по 15-20 хвилин.

Про це в ефірі програміи «Ранок по-київськи» на телеканалі «Київ» розповіла психологиня Алуніка Добровольська.

Психологиня Алуніка в ефірі програми зазначила, що саме так працює дефолт система мозку. Вчені довели, що мозок не може концентруватися на одному завданні більше тридцяти хвилин. І якщо не поставити роботу на паузу — мозок сам перейде в режим відпочинку.

«Кожен з нас знає це стан, коли ми починаємо гальмувати, дивимося в екран комп’ютера і забуваємо, що хотіли. Найкраще взагалі працювати по двадцять хвилин. Потім давати собі 5-7 хвилин для перезавантаження. Найкращим відпочинком стане зміна діяльності», — розповідає психолог.

Якщо виходячи на роботу, ви вже відчуваєте втому, то кращий спосіб повернути собі енергію — позитивні емоції. Їх можна отримати просто — це улюблена музика. Тож Алуніка Добровольська радить киянам після відпустки забезпечити свої гаджети плей-листом з енергійною музикою.

Також головною порадою є — поступово почати працювати. Не варто відразу після відпустки перезавантажувати себе по-максимуму. Прості, на перший погляд, задачі — повернуть до звичного робочого темпу.

«Ставте перед собою завдання — просто почати його, відкрити файл, написати перший рядок. Мозок працює з тригера або, іншими словами, спускового гачка — якщо ви запускаєте робочий процес, потім легше продовжувати. Це подібно до апетиту, який з’являється під час їжі. Сили з’являються подібним чином— під час роботи», — прокоментувала Алуніка.

Не менш важливим моментом є те, як бути колегам, які про відпустку лише мріють. Психолог рекомендує відпочивати щогодини, щоб уникнути перевтоми та зайвих стресових ситуацій.

Фото: unsplash