Про це повідомив Центр протидії корупції.

Комісія з обрання голови САП домовилась продовжити свою роботу в четвер. Проте оголошення на сайті Офісу Генпрокурора так і не з’явилося. Тобто в четвер воно не відбудеться. 

“Щоб оголосити результати конкурсу, потрібно 5 хвилин. Але контрольовані Банковою члени комісії на чолі з головою, делегованою За Майбутнє Коломойського, сховали голову в пісок. Вони ігнорують позицію частини комісії, яка вимагає поставити крапку в конкурсі. Реакція послів Великої Сімки дуже красномовна. Розчарування діями української влади навіть не приховується дипломатичними зворотами”, – заявили в ЦПК.

“Посли G7 розчаровані відмовою призначених ВР членів відбіркової комісії Спеціалізованого антикорупційного прокурора визначити переможцем кандидата, що набрав найбільше балів. Ця подальша затримка є невиправданою та суперечить зобов’язанням України щодо призначення постійного керівника” – йдеться у заяві послів у Twitter.

Посли закликали комісію з обрання керівника САП якнайшвидше зібратися, щоб завершити процес.

“Спеціалізована антикорупційна прокуратура, як і всі незалежні антикорупційні інституції, потребує зміцнення для забезпечення верховенства права та ефективної боротьби з корупцією” – наголошують посли.

Нагадаємо, 21 грудня члени комісії з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не змогли набрати достатньої кількості голосів для обрання очільника відомства, проти цього голосували майже усі члени, обрані Верховною Радою.

Перед цим комісія оприлюднила результати за підсумками співбесід: детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк – 229 балів.

На початку грудня посли країн G7 закликали комісію, що обирає нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора, у повній прозорості і без подальших зволікань завершити процес обрання.

Як ми писали, 21 серпня 2020 року Назар Холодницький пішов з посади очільника САП. Тимчасовим виконувачем обов’язків глави призначили Максима Грищука. 17 вересня 2020 року Верховна Рада з третьої спроби затвердила своїх представників у комісії з обрання голови САП, попри застереження. 

У Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з ЄС і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває до комісії сумнівних кандидатів. 3 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який визначив термін перебування на посаді керівника САП — 5 років.

Конкурсна комісія майже рік не може обрати нового голову САП через внутрішні конфлікти. Деякі члени скаржаться на тиск влади.

Фото: САП