Міністерство освіти та науки закликало НаУКМА «забезпечити освітній процес» у виші. В.о. обов’язків президента з 28 січня залишається декан правничого факультету Денис Азаров  — йдеться в заяві Міністерства освіти та науки, яка оприлюднена на сайті установи.

«Протягом останніх днів у засобах масової інформації та соціальних мережах поширюються інформаційні повідомлення про перебіг та результати виборів керівника Національного університету «Києво-Могилянська академія», а в окремих дописах лунають заклики до страйку, пікетування Міністерства освіти і науки України та вжиття так званих рішучих дій. … Міністерство освіти і науки України вважає, що рішення про результати виборів має бути законним та обґрунтованим, тобто ухвалено відповідно до вимог чинного законодавства в межах наявної компетенції, без порушень виборчого процесу і на основі чесного волевиявлення виборців. Міністерство освіти і науки України закликає громадян, у першу чергу спільноту НаУКМА, зберігати спокій та розсудливість, вжити вичерпних заходів для організації та проведення безперервного освітнього процесу в умовах адаптивного карантину», — йдеться у заяві.

Також у МОН додали, що зверталися із запитами до поліції та НаУКМА з проханням надати наявну інформацію про події, що відбулися.

«Станом на 01 лютого 2022 р. жодної інформації від НаУКМА не надійшло», — зазначили у міністерстві.

За повідомленням МОН, рішення окремих колегіальних органів НаУКМА про визнання результатів виборів керівника вишу були ухвалені та оприлюднені до моменту надходження до Міністерства освіти і науки України протоколів виборчої комісії та Оргкомітету.

Наразі, як зазначили у міністерстві, тимчасове виконання обов’язків президента НаУКМА покладено на декана правничого факультету НаУКМА Дениса Азарова, рішення про це в МОН ухвалили 28 січня.

Також, як зазначили у міністерстві, 28 січня 2022 р. відбулося засідання ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України», на якому розглядалася ситуація навколо виборів керівника НаУКМА.

«На думку членів ГО, керівник НаУКМА, як і будь-якого іншого ЗВО, може бути призначений виключно на основі результатів чесних, прозорих та демократичних виборів, проведених у суворій відповідності до вимог чинного законодавства, без використання «брудних технологій», — заявили в МОН.

Зауважимо, що міністерство має місяць на розгляд результатів виборів.

Також у вівторок, 1 лютого, Сергій Квіт, який набрав найбільше голосів на виборах, повідомив, що подав в Міністерство освіти і науки України документи на спецперевірку для свого призначення.

Нагадаємо, 27 січня невідомі під час голосування за президента університету поцупили одну скриньку з бюлетенями і облили фарбою іншу. На місце прибула поліція, і згодом втрачену скриньку вдалося знайти, голоси підрахували.

Перемогу здобув екс-міністр освіти України Сергій Квіт, Наглядова рада закликала Міносвіти якнайшвидше підписати з ним контракт.

Раніше, 25 березня 2021 року, вже було проведено другий тур виборів на посаду президента НаУКМА. Тоді жоден з кандидатів не набрав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, і вибори перенесли на грудень 2021 року.

Фото: Фейсбук