Про це розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, мова, якою молодь буде спілкуватися за 5-10 років, буде залежати від поведінки та культури батьків, а також від авторитету вчителів. Також мовний омбудсман нагадав, що в Україні почали відкривати навчальні курси для батьків.

Такі мовні курси вже є, але я вважаю, що вони повинні бути при кожній школі – як можливість і для дітей, і для батьків опанувати українську мову, познайомитися з новими творами української літератури. Це і розмовні клуби, і зустрічі з цікавими людьми. Таке було і таке є. Але про це треба більше говорити.

Створення таких можливостей для батьків він назвав завданням місцевої влади.

Для того, щоб української мови стало більше вдома, державна повинна бути по-справжньому скрізь і всюди. І у визначених законом сферах, і в невизначених – зокрема в релігійних установах і організаціях. Водночас сьогодні української значно більше, ніж це було колись за всі роки української незалежності.

Нагадаємо, 24 жовтня мовний омбудсман Тарас Кремінь також розповів, що в Україні тепер починається наступальна українізація, лагідної більше не буде. Передбачається суворий контроль за дотриманням мовного закону в усіх сферах суспільного життя.