Тарифи на тепло навчили киян не випускати нагріте тепло з квартир. Проте через це вміст вуглецю у квартирах у 5-10 разів перевищує норму. Внаслідок цього виникає пліснява та хронічний брак кисню. Таку проблему можна вирішити за допомогою рекуператора. Про це йшлося в сюжеті “Вікна-Новини”. 

За словами киянина Дмитра Гнапа, він придбав собі прилад, який фіксує вміст вуглецю у повітрі. Адже перевищення норми шкодить здоров’ю. “На перших стадіях це сонливість, втрата працездатності і в цілому неможливість виконувати розумову діяльність”, – пояснив чоловік.

Kyiv Media

Він зауважив, що на дворі прилад показує норму – 400, на балконі вже 500, а вже у кімнаті – 600, коли ж проходить 20 хвилин жвавої розмови прилад фіксує майже 1000. Для розв’язання проблеми Дмитро витратив 20 тисяч та придбав собі систему рекуперації.

“Це примусова вентиляція по типу постійно відчинених вікон, але зі збереженням тепла. Система сама вимірює вміст СО2 і вмикається, коли він зростає понад норму”, – пояснив чоловік.

Kyiv Media

За словами експерта з енергоефективності Святослава Павлюка, вентиляція – це обов’язковий елемент у будинках. Ціна українського рекуператора від 8 тисяч гривень і становити такий можна за один день. Проте проблема з вмістом вуглецю є не лише у квартирах, але й у школах. Святослав  дав прилад для вимірювання вуглецю сину в школу, і за день його вміст показав до 2500 тисяч, що значно перевищує норму.

“Показник зростає, адже діти постійно у класу у великій кількості, і видно, що на перервах клас не вентилюється. Там вже після 4 уроку концентрація перевалювала за 2500 тисяч. І діти будуть спати і погано все запам’ятовувати”, – зазначив експерт.

Kyiv Media

Він зауважив, що школам необхідно запроваджувати проєкти утеплення шкіл разом з необхідною рекуперацією.

Фото: скріншоти