Як ми писали раніше, Міністерство розвитку громад та територій України розробило та опублікувало детальний посібник – як має виглядати модернізована їдальня. Зокрема, розроблено два варіанти дизайну – дешевший і дорожчий, школи мають вибрати один з них. У простому варіанті пропонують зробити підвісну стелю типу “Армстронг”, стіни та колони пофарбувати акриловою однотонною фарбою, а для захисту від сонця на вікнах повісити жалюзі. Також будуть меблі з ДСП на металевому каркасі, підвісні світильники та накладні умивальники.

Дорожчий варіант відрізняється індивідуальним графічним малюнком на стінах, на колонах розмістять дерев’яні панелі. Меблі будуть однотонні, з екологічних матеріалів, а замість жалюзі на вікна повісять рулонні штори. Детальніше про посібник та реорганізацію харчоблоків розповів заступник міністра розвитку громад і територій України Іван Лукеря в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. Громадам доведеться запроваджувати зміни власним коштом на місцях. Або спробувати податись на спеціальну програму з держбюджету – у цьому році на це виділили 1,5 млрд.

За його словами, у посібнику дизайн – це не основний етап мети. “Посібник був розроблений для того, щоб дати розуміння відповідальним за розвиток харчування у закладах освіти, яким воно має бути. Тому наша частина полягала в тому, щоб показати як організовувати систему харчування їжі, як має виглядати технологічний цикл приготування їжі, на якому обладнанні і які вимоги до цього обладнання за стандартом”, – пояснив Іван Лукеря.

Він зазначив, що дизайн це просто приємна, візуальна картинка, яку додали до посібника. Найголовніше – дотримуватися технічних вимог до організації системи харчування у закладах освіти. “Ми хочемо комплексно реорганізувати харчоблоки та їдальні. Щоб кухарям було зручно готувати, а дітям смачно та корисно їсти”, – пояснив експерт.

За його словами, наразі впроваджується реформа реорганізації харчування за підтримки держави. “Зокрема, на оновлення харчоблоків з державного бюджету буде виділятися для громад цільова субвенція, в межах якої ремонт та реконструкція їдалень в закладах освіти. Програма не однорічна, вона планується на декілька років. І в цьому році на це виділили 1,5 млрд, проте до кінця року плануємо збільшити суму”, – зауважив Лукеря.

Kyiv Media

Він наголосив, що 85% посібника направлене на те, щоб зробити їдальню сучасною та безпечною. “Ми розробили таку організацію кухні, щоб були витяжки, щоб свіжі продукти зберігалися у правильних холодильниках, щоб була постійна подача води, навіть пропонували де має бути їдальня, у разі, якщо це реконструкція школи. Навіть підлога, що це має бути не плитка, а заливна підлога”, – пояснив експерт.

Він додав, що посібник розробляли експерти міністерства та консультанти, які до цього неодноразово допомагали школам власноруч реорганізовувати харчоблоки.

З електронним варіантом посібника можна ознайомитись за цим посиланням.

Фото: скріншоти