Про це інформує міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко.

Спершу дане рішення має погодити керівництво закладу та подати міністру відповідний наказ. Ткаченко обіцяє негайно його підписати.

“Давайте разом підтримаємо лайком правильне і довгоочікуванне рішення театру ім. Лесі Українки. Працівники столичного театру змінять назву на Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки. Від мене і кожного українця для них три так. Закликаю всіх наслідувати такому прикладу! Підставою для офіційної зміни назви закладу у державному реєстрі юридичних осіб є наказ МКІП про внесення відповідних змін до статуту театру. Чекаю на такий наказ від керівництва і вже готовий його підписувати”, – повідомив Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, театр на Лівому Березі через російську агресію видозмінить 15 російськомовних вистав і просить інші театри долучитися до ініціативи.

ДОПОВНЕНО. Керівник театра Михайло Резнікович погодив зміну назви театру. Наводимо повну цитату режисера:

“У ці трагічні для всіх нас дні, коли поруч з нами йдуть бої, коли гинуть люди, я перебуваю у Києві, у театрі, відповідаю за театр творчо, організаційно та морально. Хто має змогу – теж у театрі. Хтось виїхав евакуаційними потягами, хтось залишається у бомбосховищах, а хто має сили – бере безпосередню участь в героїчній обороні Києва.

У ці тривожні дні я переконаний, що не може бути двох різних точок зору щодо того, що відбувається сьогодні в Україні. Не може бути двох різних точок зору і щодо офіційного оформлення вже давно визрілого у колективі театру рішення про зміну назви Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки.

А тепер трохи історії : Театр носить цю назву майже 100 років. Це історія театру, історія Києва, історія України. Моя особиста історія в тому, що Театр імені Лесі Українки – моє перше і останнє театральне кохання. З цим театром пов’язане майже все моє творче життя. Тут я виховав кілька поколінь артистів, багато з яких стали народними та заслуженими артистами України. За десятиліття я поставив понад сто вистав за творами російської, української та світової драматургії. Понад 25 років у нас із великим успіхом йде видатна драма Лесі Українки «Кам’яний господар». Нещодавно ми поставили виставу про життя Лесі Українки «Три кохання». Вісім років у нас у театрі йде драма «Всюди один» про життя та творчість видатного українця Тараса Шевченка. Найніжніші творчі відносини завжди були у мене з драматургами та прозаїками України – Миколою Зарудним та Павлом Загребельним. Понад сто разів пройшли у театрі вистави за романами П.А. Загребельного «Розгін» та «День для прийдешнього» («Предел спокойствия» та «Кто за, кто против»). Понад триста разів у театрі пройшла вистава «Кафедра» за п’єсою українського драматурга Валерії Врублевської.

Я і увесь колектив Театру бажаємо нашій країні перемоги та сподіваємося якнайшвидше зустріти глядачів у стінах Театру під мирним небом.”

Фото: Фейсбук