У Києві протягом кількох останніх днів помітно зріс рівень забруднення повітря. В Управлінні екології та природних ресурсів КМДА вважають, що причиною цього стали постійні пожежі поблизу столиці.
Зокрема, 19 серпня у повітрі зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій діоксиду сірки, діоксиду азоту та формальдегіду у межах кількох вулиць: бульвару Лесі Українки, Оболонського проспекту, проспекту Науки, а також на Бессарабській та Деміївській площах.
«…погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Дані погодні умови перешкоджають перемішуванню атмосферних шарів повітря», – пояснив в.о. начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.
Також в КМДА нагадали, що необхідно робити у випадку високої задимленості — проводити вологе прибирання, уникати скупчень транспорту і т.д.
Екологи нагадують, що у Києві зберігається високий рівень пожежної небезпеки через «високу температуру у приземному шарі повітря». Так, протягом останньої доби у межах міста зафіксовано 5 займань трав’яного настилу загальною площею 5,1 гектара. У Київській області їх було у кілька разів більше — 42 займання площею 45 гектарів.
Фото: фейсбук