За один день роботи нових металодетекторів на Київському вокзалі зареєстровано уже 20 спроб провезти заборонені речовини. Про це повідомив керівник пасажирського напрямку “Укрзалізниці” Олександр Перцовський в ефірі телеканалу “Київ”.
З його слів, 6 із цих випадків — спроби провезти зброю чи боєприпаси.
“Один день, дві зміни роботи — це 20 випадків провезення заборонених речовин. Є 6 випадків провезення зброї і це один з контекстів, чому ми посилюємо ці заходи, бо це реалії військової ситуації, більше і більше зброї. Кожен випадок не затримує чергу, підходять працівники поліції і розбираються, чи є дозвіл на зброю і перевезення. Є випадки перевезення боєкомплектів, при чому випадки, коли передають посилкою” — розповів Перцовський.
Також в УЗ заперечують, що великі черги сильно затримують людей, які в них стоять.
“За вчорашній день ми пропустили 7 тисяч людей. І лише ввечері протягом 45 хвилин був “затор” на вході. Наше завдання зробити так, щоб нормою проходження контролю безпеки на вході у вокзал стали три хвилини і не більше ніж 10 хвилин – у піковий час роботи вокзалу. У цьому нам допомагає наша сестринська компанія – Міжнародний аеропорт “Бориспіль” — повідомили в УЗ.
Пасажирам тепер рекомендується прибувати на вокзал за 30-40 хвилин до рейсу.
Перцовський повідомив, що службові собаки кінологічної служби “Борисполя” також чергуватимуть на вокзалі, допомагаючи спеціалістам із безпеки проводити заходи з контролю.
Керівник з комунікацій “Укрзалізниці” Олександр Шевченко написав у Фейсбук, що посилено заходи безпеки не лише на вході на вокзал.
За його словами, людей перевріка на металошукачах не сильно затримуватиме, хоча й просить приїздити завчасно.
“Наскільки це сповільнить посадку та висадку? Висадку – ні на скільки, контроль тільки вхідний. Посадку – на 10 хвилин максимум. Стюарди слідкують за чергою, в годину пік ручний контроль, спізнень ще не було і не планується. Але прибувати за 5 хвилин до рейсу не треба, не ті часи. До речі, на Південному за весь період тестування найдовша черга була 3 хвилини, тому базова рекомендація – заходити там, де менший трафік” — пише він.
Також він нагадав, де ховатися під час тривоги, якщо така застала людину в черзі.
“Прямувати до сховищ: метро Вокзальна, західний та східний підземні переходи, перехід під площею Кірпи і підвальне сховище всередині вокзалу поруч з багажною секцією. Переходи зарежимлені для посадки пасажирів і відчиняються суто для висадки або прихистку під час тривоги” — пише він.
Фото: Фейсбук