Остаточна кількість проблемних мінометних пострілів, поставлених одним з державних підприємств, становила 39 455 штук. Їх усі замінили за рахунок виробника в рамках гарантійних зобов’язань.
Про це розповіли у Міністерстві стратегічних галузей промисловості у відповідь на запит журналістів “Економічної правди”.
Заміна бракованих мін відбувалась поетапно щомісяця, починаючи з грудня 2024 року. Паралельно завод відвантажував боєприпаси за чинними контрактами.
“Внесено зміни до конструкції мінометних пострілів, вдосконалено технологію виробництва та посилено контроль за якістю виробів. Нові партії мінометних пострілів калібру 120 мм виготовлені за зміненою технологією, пройшли ряд випробувань, зокрема у військах”, – йдеться у відповіді Мінстратегпрому.
У відомстві також зазначили, що в рамках двох кримінальних проваджень триває слідство щодо осіб, які можуть бути винними у постачанні неякісних боєприпасів восени минулого року.
Загалом Мінстратегпром відзвітував про 2,4 млн вироблених мін та артилерійських боєприпасів у 2024 році.
Нагадаємо, наприкінці 2024 року головний редактор “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов показав відео, де військові намагаються застосувати 120-мм міни, але вони або не вибухають, або не вилітають з міномета.
Крім того, воєнна кореспондентка Юлія Кирієнко-Мерінова заявила, що із фронту вилучили партію 82-мм мінометних пострілів того ж виробника, що також виявилися бракованими.
26 листопада у Міністерстві оборони заявили, що розслідування причин нештатного спрацювання 120-мм мін триває вже три тижні. Справу також розслідує ДБР.
Народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі “Радіо Свобода” зазначив, що усю партію бракованих мін, які потрапили в різні підрозділи ЗСУ, вже повернули на склади виробників. І що вони за власний кошт мають виготовити нові боєприпаси, які пройдуть жорсткіший контроль.
За словами Веніславського, нібито дефект стався через зміну погодних умов. Мовляв, складники мін відвологли.
Ідеться про сотню тисяч мін.