Про це повідомив дослідник історії Києва Семен Широчин.

На засіданні комісії 16 листопада Широчин запевняв, що будинок має архітектурні й історичну цінність, його відновлення бажають мешканці й тисячі киян.

Після цього заступник голова КМДА Вячеслав Непоп показав висновок екпертизи про те, що «50% будинку зруйновано й відновити його не можна».

Як ми писали, раніше Непоп, посилаючись на звіт «Київекспертизи», заявив, що будинок на Жилянській пошкоджений на 100% і його неможливо відновити.

Місто запропонувало власникам втрачених квартир два варіанти вирішення житлового питання. Перший — їм дадуть взамін квартири у новобудові на вулиці Польській в Дарницькому районі – одно-, дво- і трикімнатні квартири з оздобленням, в які можна одразу заселитися.

Другий варіант — провести оцінку помешкання у тому стані, в якому воно було до атаки дрона, і виплатити мешканцям повну суму за втрачене житло. Її визначатимуть спеціалісти з оцінки нерухомості за ринковою вартістю квартири. Крім того, до зруйнованого будинку додатково направлять організовані бригади Київської служби порятунку для діставання вцілілих особистих речей.

Зруйнований 120-річний будинок є частиною київської історичної забудови. Краєзнавець Антон Короб розповів, що будинок має архітектурну та історичну цінність. Зведений на рубежі ХІХ-ХХ століть чотириповерховий будинок поєднував елементи типового зразка київського цегляного стилю та водночас дрібні ліплені неоготичні деталі. Збудував його собі, як прибутковий, купець першої гільдії – Іоселіан Іцкович. Він був власником фабрики гнутих меблів та металевих виробів на цій же вулиці. Фірма була заснована ще 1871 року.

Нагадаємо, історичну будівлю було пошкоджено російською атакою Києва дронами-камікадзе 17 жовтня. В одній із квартир загинула вагітна жінка разом зі своїм чоловіком.

Фото: Відкриті джерела