Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.
Зокрема, в установі нагадали, що “Helsi” — це лише одна з багатьох інформаційних систем, яка допомагає з’єднувати лікарів з центральною базою даних Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Саме в ЕСОЗ лікарі вносять дані про послуги, які потім використовує “Helsi”.
“Більшість із записів, які пацієнти вважають “некоректними” — насправді це прийоми, під час яких була внесена вакцинація, процедури або ж проходження медичної комісії тощо. Не плутайте їх з фейковими візитами”, — підкреслили в МОЗ.
У міністерстві зауважили, що у процесі роботи лікарів із системою дані про візити можуть з’явитися і помилково, зокрема через людський фактор чи зловживання зі сторони лікарів, за що існує сувора відповідальність.
“НСЗУ аналізує кожен запис та виявляє невідповідності. За статистикою, близько 10% цільових записів знімаються з оплати. Лише за минулий рік було виявлено 16 670 записів-повторів на “первинці” — це дозволило уникнути зайвих виплат на понад 5 млн гривень”, — розповіли в МОЗ.
Також міністерство перевірило понад пів мільйона записів про смерть пацієнта.
“Завдяки цьому кошти не були витрачені на послуги для “мертвих душ”. Це дозволило перерозподілити 158 млн гривень”, — додали в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.
Фото: Відкриті джерела