Про це повідомляє пресслужба Ради суддів України.
Рада суддів України ініціює вивчення стану розгляду справ у судах, де обвинувачувані (підсудні) тримаються під вартою понад п’ять років, аби в майбутньому не допустити та запобігти подібному розвитку подій. Буде зібрана не лише інформація про кількість таких справ та причини їх тривалого розгляду, а й інформація про стан матеріально-технічного забезпечення цих судів.
Там зазначили, що інцидент у Шевченківському районному суді міста Києва викрив суттєві проблеми у процедурних питаннях Кримінального процесуального кодексу.
Вони стосуються як недосконалості самого КПК з огляду на можливості зловживання сторонами своїми процесуальними правами, так формалізовану участь у процесах, що передбачають довічне ув’язнення, присяжних. Саме через вибуття з процесу одного присяжного напередодні стадії судових дебатів слухання у справі розпочалися спочатку
У заяві наголошується, що ситуація з тривалим розглядом справ у кримінальних провадженнях, які передбачають участь присяжних, характерна для більшості судів у великих містах України, і «без удосконалення процедурних питань та змін до законодавства не обійтися».
На думку Ради також ретельного вдосконалення й посилення потребують і механізми конвоювання підсудних та система охорони в судах, особливо тих, які розглядають складні, резонансні, соціально значущі кримінальні справи.
Там висловили сподівання на ретельне розслідування правоохоронними органами всіх обставин учорашньої події в Шевченківському райсуді.
Нагадаємо, що 5 липня у приміщенні Шевченківського районного суду Києва пролунали вибухи.
Це сталося під час конвоювання з зали суду Ігоря Гуменюка, якого обвинувачують у скоєнні теракту під Верховною Радою 31 серпня 2015 року. За даними слідства, тоді Гуменюк під час акції протесту кинув у правоохоронців бойову гранату, унаслідок чого загинули четверо нацгвардійців та понад 140 людей зазнали поранень. На засіданні Гуменюку продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Фото: відкриті джерела