Про те, як надати першу допомогу в умовах аномальної спеки, розповів інструктор з надання першої допомоги Іван Павлишин в ефірі КИЇВ24.
Зокрема, якщо у вас тепловий удар, чи ви стали свідком перегріву в когось з перехожих, потрібно:
- терміново зайти в затінок або у прохолодне місце
- випити води
- обтерти шию, скроні холодною водою
- розстібнути одяг і, за можливості, прикласти мокру тканину чи обмити холодною водою більшу площу тіла
- за потреби викликати швидку.
Інструктор закликав не забувати вдягати головний убір для захисту від сонця. Тіло теж має бути захищене від прямого попадання тонкими легкими тканинами.
Нагадаємо, що світ почав стрімко нагріватися. Наприклад, у Китаї зафіксували понад 52 градуси спеки. Це виявився рекорд для середини липня, а 7 липня 2023 року була зафіксована найвища з початку спостережень середня температура поверхні Землі — 17,24°C.
Своєю чергою, Німецькі лікарі закликали роботодавців запровадити сієсту для боротьби зі спекою. Голова Федерального об’єднання лікарів країни також закликав до «достатньої кількості вентиляторів і легшого одягу, навіть якщо правила офісного дрес-коду цього не дозволяють» та додав, що «працівники і люди загалом повинні пити більше води і їсти меншими порціями протягом дня».
Тим часом в Україні збільшується споживання електроенергії через спеку.
Енергетики зауважили, що наразі кількість електростанцій в роботі обмежена: тривають масштабні ремонти на багатьох ТЕС, а також у планових ремонтах — частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати зростаюче споживання, тож в «Укренерго» вкотре закликали українців економити електроенергію!
Фото: відкриті джерела