Про це в ефірі КИЇВ24 розповів провідний лікар ортопед-травматолог, вертебролог, прикладний кінезіолог Федір Олійник.
Ця проблема – вальгусна деформація – це наслідок дисфункції всієї ступні. Це проблема, яка вирішується на ранніх стадіях. І не потрібно чекати, коли сама деформація з’явиться. Не потрібно використовувати зовнішні лікувальні фактори – мазі, таблетки – на початках.
Лікар розповів, аби деформація не розвивалась, потрібно із самого раннього дитинства слідкувати за взуттям, ступнями, гігієною ступні.
Робити профілактику, масажі. Стежити за хребтом, бо від цього залежить натяжіння м’язів. Профілактикою є: тверді гумові м’ячики. Потрібно робити масаж з утисканням ближче до першого пальчика з переходом на п’ятку. Тут проходить плантарна зв’язка, і м’ячем треба протискати, шукаючи больові точки. М’ячики із шипами теж гарно пропрацьовують для профілактики. Взуття влітку, зазвичай, без ортопедичної устілки. Саме літо є періодом загострення, коли приходять до ортопедів з болями та запальними процесами.
Ортопед-травматолог порадив повздовжній звід, коли є схильність до вальгусної деформації. Бо вони на липучці прикріплюються до будь-якого взуття. За його словами, у нормі під ступнями мають бути арки.
Фото: getty images