Історія розвитку публічного акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» — це не лише складова частина історичного шляху міста Кременчука й Полтавщини, а насамперед віддзеркалення видатної історії України.
Наприкінці минулого століття (1998 року) на Крюківському вагонобудівному заводі взялися за метро вагонобудування та екскаваторобудування.
Сьогодні у київському метро працюють 15 підйомних машин вітчизняного виробництва. А всього на КВБЗ виготовлено 48 ескалаторів, зокрема 38 тунельних та 10 міжповерхових.
Протягом 2004-2008 років в Україні, на КВБЗ, створили виробництво вагонів для метрополітену з тяговим приводом постійного струму. І 20 січня 2009 року перший 5-вагонний поїзд почав курсування на Сирецько-Печерській лінії. 2010 року на Крюківському вагонобудівному виготовили 5 серійних поїздів (25 вагонів) метрополітену, обладнаних тяговим приводом постійного струму, візками люлькового типу мод. 68-797 з підвищеним ресурсом (виробництва ПАТ «КВБЗ»), кондиціонерами кабіни машиніста, комплексною системою управління на базі мікропроцесорної техніки, системою відеоспостереження тощо.
у 2014-2017 роках знову ж таки КВБЗ спільно з японською компанією ITOCHU проведено глибоку модернізацію 135 вагонів (27 поїздів) за кошти згідно з Кіотським протоколом. Це яскравий приклад міжнародної співпраці, унікальний досвід роботи з японськими фірмами.
Старі вагони типу «Е» та «ЕЖ» отримали нові асинхронні тягові приводи, найсучасніші ходові частини з пневмопідвішуванням та дисковими гальмами, системи управління, внутрішній інтер’єр, кабіни машиніста з кондиціонером. Фактично вони стали новими сучасними вагонами. Ходові частини та асинхронний тяговий привід японського виробництва цих поїздів глибокої модернізації стали найсучаснішими не тільки на той час, а залишаються такими й до сьогодні.
Фото: з відритих джерел