Про це повідомляє Intercontinental Exchange (ICE).
Як зазначає Bloomberg, зростання цін викликала війна Ізраїлю та ХАМАСу й вразливість інфраструктури, зокрема диверсія на газопроводі між Фінляндією та Естонією.
За останній тиждень численні інциденти спровокували зростання цін у Європі та Азії:
- Австралійські профспілки робітників повідомили, що наступного тижня розпочнуться страйки на заводах Chevron з експорту ЗПГ до Австралії.
- Потім було виявлено витік на підводному трубопроводі, що з’єднує Фінляндію та Естонію. У країнах, що межують із Росією, попереджають, що це був навмисний акт. Це посилило стурбованість щодо безпеки європейської інфраструктури, особливо після вибухів минулого року на трубопроводі “Північний потік” із Росії до Німеччини.
- Конфлікт в Ізраїлі та Смузі Гази змусив Chevron закрити морське газове родовище, яке постачає Єгипту, що може вплинути на експорт ЗПГ із цієї країни до Європи.
Гарною новиною є те, що ринок нині в кращому становищі, ніж минулого року. Високі запаси, промисловий попит падає, і було додано кілька нових імпортних потужностей. Крім того, за деякими прогнозами, у Європі буде відносно тепла зима, що має зменшити потребу в газі.
Але енергетична криза ще далека від завершення, і найближчими днями до Європи може прийти похолодання. Будь-який натяк на перебої у глобальних потоках газу може спричинити шок на ринку, особливо коли домогосподарства увімкнуть опалення, пише Bloomberg.
Нагадаємо, в серпні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що країни Євросоюзу вже заповнили газосховища на 90%. Щоправда, згодом стало відомо, що ці запаси не забезпечують всіх зимових потреб регіону.
Іншими словами, енергетична криза в Європі ще не скінчилася. Проте, за словами єврокомісара з енергетики Кадрі Сімсона, енергетична безпека Європейського Союзу «в набагато стабільнішому стані, ніж у цей період минулого року».
Фото: фейсбук