У кількох освітніх та медичних закладах Київщини вимагають прибрати вишки телефонного зв’язку.

Так, зокрема, управління освіти Броварської міської ради бажає демонтувати базові телефонні станції неподалік від однієї зі шкіл — повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

У відомстві кажуть, що чиновники посилаються на «потенційну шкоду для здоров’я дітей», якої начебто може завдати техніка.

«При тому, що діти досить активно користуються мобільним інтернетом, переписуючись з рідними в месенджерах протягом дня» — повідомляє міністерство.

Так само вимагає демонтувати вишки керівництво Центральної райлікарні Києво-Святошинського району. Воно стверджує, що пацієнти закладу бояться «шкідливого ефекту».

View this post on Instagram

? Радіофобія — не жарт: вона дедалі частіше стає на заваді розвитку мобільного зв’язку в Україні. І йдеться не лише про очікуваний 5G, але і про 4G, який вже став звичним для мешканців великих міст і на який дуже чекають у сільській місцевості. За останній час маємо інформацію про декілька прикладів, коли влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, посилаючись на їх фіктивну шкоду. Один з них — місто Бровари біля Києва, де управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи. Притому, що діти досить активно користуються мобільним інтернетом, переписуючись з рідними в месенджерах протягом дня ? Також наразі встановленню базової станції перешкоджає керівництво Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради. Йдеться про Івано-Франківську міську клінічну лікарню. З причин радіофобії позбавляє якісного мобільного зв’язку своїх пацієнтів й Центральна районна лікарня Києво-Святошинського району ? Декілька випадків у Маріуполі — встановленню базових станцій перешкоджає Міська рада, Державна судова адміністрація в Донецькій області та ККП "Маріупольтепломережа". Такі дії посадовців не є піклуванням про громадян. Навпаки, через них постраждає набагато більше людей, ніж активних радіофобів?Без якісного мобільного зв’язку у нелегкий карантинний період неможливо вчасно додзвонитися до лікаря, взяти участь у відеоконференції чи отримати завдання для навчання. ‼️ Ми можемо ще раз наголосити: базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин та рослин. Норми випромінювання базових станцій в України встановлені у 10-100 разів суворіші, ніж у Європі та Америці. ? До того ж в Україні існує спеціальний орган, який контролює використання радіочастот, — Український державний центр радіочастот. Одне з його завдань — регулярно перевіряти дотримання правил роботи базовими станціями. І насамкінець нагадуємо, що сонячне випромінювання може бути шкідливішим за випромінюва

A post shared by Мінцифра (@mintsyfra.official) on

 

Аналогічні проблеми виникли також у Івано-Франківську та Маріуполі.

В міністерстві натомість заявляють, що базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин та рослин. Норми випромінювання базових станцій в України при цьому у 10-100 разів суворіші, ніж у Європі та Америці.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як ректорат столичного університету КПІ не дозволяв встановлення вишок на території кампусу з тієї ж причини.

Фото: itc.ua