Про це розповів вчитель географії Влад Шевченко в етері КИЇВ24.
Величезна кількість заряджених частинок постійно викидається з Сонця в космічний простір дуже сильним потоком. Якщо цей потік направлений у напрямку нашої планети, то згодом він може вступити у взаємодію з оболонками Землі. В першу чергу з магнітосферою.
Він пояснив, що магнітосфера захищає нашу планету від дії сонячного пила та шкідливого космічного випромінювання. Вона відсіює ці частиночки та вони не потрапляють в атмосферу. Втім, якщо потік дуже інтенсивний він потрапляє в атмосферу, де вступає в контакт з газами, а саме з азотом і киснем, що і призводить до цього світіння.
Шевченко також розповів, від чого залежить колір північного сяйва.
Щодо кольору, то він буває різний. На фотографіях в інтернеті ми можемо з вами бачити зелений колір. Вчора ми з вами бачили багряний і червоний колір. Також вони бувають фіолетового, помаранчевого кольору. Але дати конкретну відповідь, чому саме такий колір, дуже складно, бо це залежить від дуже багатьох факторів. Наприклад, від висоти, де частиночки вступають у взаємодію, від температури, від вологості атмосфери в той момент.