Відповідний документ колегія та профком студентів й аспірантів Львівської політехніки виклали у своїх соцмережах.

Ми на десятому році війни та на другому році повномасштабної війни. Нашому населенню загрожує окупація, загибель від обстрілів, а наша національна ідентичність та свобода під ризиком знищення. Між нами і цими загрозами стоять військовослужбовці, учасники бойових дій, які всіма своїми силами тримають оборону, втрачають здоров’я та життя. У нас не можуть бути допустимі образа їх честі і гідності.

Студенти наголошують, що в таких умовах підігравання ворогу та медійне поширення образливих наративів про російськомовних військовослужбовців, не збігається з цінностями студентів.

Залишаємо за собою право дослідити поведінку п. Фаріон в контексті освітньо-навчального процесу, наявність подібних закидів під час викладацької діяльності та у роботі зі студентами Львівської політехніки.

Вони нагадали, що стаття 435-1 Кримінального кодексу стверджує, що образа честі й гідності військовослужбовця в Україні карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк та закликали правоохоронців розглянути ситуацію.

Студенти також додали, що в Україні дійсно є проблема «насильницького зросійщення століттями, втім динаміку українізації важко не помітити». І після перемоги, як зазначають юні науковці, державна політика та свідомість громадян повинні будуть довести процес українізації до кінця.

Скандал з Іриною Фаріон: що відомо

Нагадаємо, що  українська мовознавиця, педагогиня та ексдепутатка Ірина Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців «Азову» та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою.

Більш того, вона заявила, що не вважає російськомовних захисників українцями та патріотами, і назвала їх «збродом». Такі висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.

Так, омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до відповідних органів після висловлювання Фаріон про російськомовних захисників.