Про це повідомляє поліція Чернігівської області у Facebook.
Близько 03:20 ночі 22 січня на Чернігівщині згорів житловий будинок родини бізнесмена Ігоря Мазепи.
За попередніми висновками ДСНС, ймовірною причиною пожежі стало порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.
Внаслідок пожежі постраждалих немає.
Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 270 Кримінального кодексу України (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки).
Триває досудове розслідування. Для встановлення обставин і причин пожежі призначать необхідні експертизи. Сам же Мазепа поки що не коментував цю ситуацію навіть на своїх сторінках у соцмережах.
Суд над бізнесменом Мазепою
Адвокати бізнесмена Ігоря Мазепи подали апеляційну скаргу на ухвалу Печерського районного суду Києва. Про це говориться в офіційній заяві однієї з юридичних фірм.
Нагадаємо, в п’ятницю суд обрав Ігорю Мазепі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 349 млн гривень. Вказана апеляційна скарга буде доповнена після отримання повного тексту ухвали суду першої інстанції, заявили адвокати.
Ігор Мазепа — бізнесмен та директор інвестиційної компанії Concorde Capital – був затриманий 18 січня, коли намагався перетнути українсько-польський кордон. За його словами, їхав на ділову зустріч у Давос. Підозрюють бізнесмена в протиправному заволодінні землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС. Загалом – це 7 гектарів, які коштують 20 мільйонів гривень.
У компанії Мазепи заявили, що все через його публічну позицію щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на українських бізнесменів. І нагадали, що після затримання в офісі Concorde Capital силовики провели обшуки. Під час судового засідання Мазепі призначили заставу в 349 млн гривень.
А сама забудова території, де розташована Київська ГЕС, може призвести до техногенної катастрофи. Про це на брифінгу заявив директор ДБР Олексій Сухачов. Він підкреслив, що будь-яке житлове будівництво на дамбі заборонене законом. Зокрема, забудова прибережної території ускладнила працівникам Київської ГЕС здійснення регламентних та інших робіт.