Про це пише пресслужба Мінреінтеграції.

Допомогу терміном у шість місяців отримають:

  • родини, які повернулися в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в сімʼях є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували єдиного соціального внеску (ЄСВ);
  • родини внутрішніх переселенців, які через переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ.

Виплату допомоги поєднуватимуть з інструментами стимулювання до працевлаштування. Через два місяці після призначення допомоги ці люди мають працевлаштуватись або стати на облік у Державному центрі зайнятості.

Нагадаємо, що віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила про те, що виплати внутрішнім переселеним особам мають бути оптимізовані.

Таке рішення обґрунтовано зменшенням дохідної частини бюджету, пояснила вона.

Так, за даними Верещук, в Україні приблизно 4,9 мільйона осіб, які вважаються внутрішніми переселенцями. З них 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати. Вона зазначила, що кількість ВПО постійно змінюється у зв’язку з міграцією людей за кордон або поверненням їх до своїх домівок (тоді вони втрачають статус ВПО), однак, є і приріст їхньої кількості у зв’язку з евакуацією людей із прифронтових районів.

Водночас внутрішні переселенці можуть отримати фінансову допомогу у розмірі 10 800 гривень від Управління Верховного комісара Організації Обʼєднаних Націй у справах біженців. Як це зробити — читайте за посиланням.