Про це Верещук заявила в ефірі Телемарафону. 

За її словами, партнери ставлять вимоги оптимізувати виплати.

Верещук розповіла, що зміни з виплатами пов’язані зі зменшенням дохідної частини бюджету:

Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися.

Вона розповіла, що у 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 мільярдів гривень. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. Планується, що у 2024 році гроші на допомогу для ВПО знову становитимуть близько 57 мільярдів гривень.

За її даними, в Україні приблизно 4,9 мільйона осіб, які вважаються внутрішніми переселенцями. З них 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати. Верещук зазначила, що кількість ВПО постійно змінюється у зв’язку з міграцією людей за кордон або поверненням їх до своїх домівок (тоді вони втрачають статус ВПО), однак, є і приріст їхньої кількості у зв’язку з евакуацією людей із прифронтових районів.

Вразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, приміром, адаптувалися, або отримали житло, або мають роботу високооплачувану… підходи мають бути більш справедливі.

На початку листопада в Україні змінили правила оформлення виплат внутрішньо переміщеним особам. Як зазначили у Мінреінтеграції, йдеться про щомісячну допомогу на проживання в розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших переселенців.