«За» проголосували 67 сенаторів, «проти» – 32.
Однак, голосування не було фінальним. Це лише дозволило відкрити дебати щодо законопроєкту, які триватимуть не більше 50 годин. Імовірно, це голосування станеться вже наприкінці лютого, позаяк сенатори з наступного тижня йдуть на двотижневу перерву.
Після Сенату документ перейде до голосування в Палаті представників, але невідомо, коли спікер Майк Джонсон проведе голосування та чи взагалі зробить це.
Законопроєкт передбачає 61 мільярд доларів для України на підтримку її зусиль з протистояння агресії РФ, 14 мільярдів доларів для Ізраїлю у його війні проти ХАМАС і ще 4,83 мільярда доларів для підтримки партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема Тайваню, і стримування агресії з боку Китаю.
Протистояння між демократами й республіканцями у США: чи зможуть вони об’єднатися, щоб ухвалити допомогу Україні?
Наприкінці 2023 року президент США Джо Байден запросив у Конгресу США понад 100 мільярдів доларів на потреби нацбезпеки. Зокрема, у цьому пакеті були передбачені й кошти для України, а саме — 60 млрд доларів.
Крім допомоги Україні, запит також передбачав пакет підтримки Ізраїлю, розбудову військово-промислового комплексу США, зміцнення безпеки Індо-Тихоокеанського регіону, гуманітарну допомогу, фінансування країн, що розвиваються, для створення альтернативи програмам Китаю, зміцнення безпеки на південному кордоні США.
Однак, республіканці відмовилися підтримувати ініціативу, оскільки вони хотіли, щоб у пакеті були передбачені жорсткіші заходи щодо захисту американського кордону. Після цього представники Демократичної та Республіканської партії розпочали переговори, щоб знайти компроміс. Але це зробити так і не вдалося.