Про це розповіла голова руху VETERANKA Катерина Приймак в етері КИЇВ24.

Міністерство у справах ветеранів виступало конкурентом інших сил, які намагалися змінити законодавство. Замість того, щоб об’єднатися у цьому процесі (бо ми маємо застаріле законодавство, пострадянське, яке гарантує ветеранам соціальні права), співпрацювати у сфері зміни законодавства на більш актуальне, Мінветеранів закривало все красивою ширмою ветеранських бізнесів, про які було дуже багато мови.

Водночас, як зауважила Приймак, лише невелика частка ветеранів створюють свій бізнес. Однак, справжніх потреб залишається дуже багато.

Основна з них – це велика кількість людей з інвалідністю, які зараз виходять з лав армії за станом здоров’я. І вони просто ізольовані у себе вдома, бо наш простір не готовий до людей з інвалідністю. Він й раніше був неінклюзивний. Але зараз зростає кількість людей, в яких є потреба, щоб було створено пандуси, нормально інфраструктуру. У ветеранів купа кризових, критичних питань. Це не тільки про Київ, а й про села.

Звільнення Юлії Лапутіної: що відомо

Нагадаємо, 5 лютого Юлія Лапутіна подала заяву про відставку з посади міністерки у справах ветеранів. Вона обіймала її з грудня 2020 року.

Слід зауважити, що Лапутіну активно критикували представники ветеранського руху, звинувачуючи в провальній комунікації, заплутаній системі та складних сервісах.

Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив про потребу перезавантаження політики щодо ветеранів.