Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація.
Вже десять років українці ціною власних життів борються за незалежність, свободу, демократію і рівність! І ми ніколи не здамося, як би важко нам не було, бо подвиг Героїв Небесної Сотні надихає і мотивує нас на боротьбу.
У повідомленні наголосили, що сьогодні Україна вшановує перших героїв російської-української війни, які загинули за європейські цінності, а Революція Гідності була першою їх битвою.
20 лютого 2014 року відбулися розстріли протестувальників на вулиці Інститутській. Лише за підтвердженими даними загинули 47 людей. Вперше Небесною Сотнею загиблих назвали наступного дня.
З 2014 року українців у світі знають як націю сильних і незламних людей. Українців, які віддали свої життя заради мирного європейського майбутнього. І ми маємо реалізувати мрії героїв, які загинули – Україна увійде до Європейського Союзу, як рівна серед рівних. І кожен свідомий українець має зробити задля цього все.
Революція Гідності: Герої Небесної Сотні
Революція Гідності охоплює період з 21 листопада 2013 до 22 лютого 2014 року. Все почалось з мирного протесту на Майдані Незалежності, який пізніше отримав назву “Євромайдан”.
Невдоволення громадян розпочалися після того, як влада під контролем тодішнього президента Віктора Януковича відмовилася підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, вибір якої підтримувала значна частина українського населення.
Звичайні люди виходили на вулиці з національними прапорами та європейською символікою.
20 лютого 2014 року вважається найтрагічнішим із днів Революції Гідності, саме тоді відбулися розстріли протестувальників на вулиці Інститутській. Силовики відкрили масований прицільний вогонь по демонстрантах. Це призвело до загибелі 48 людей і понад 80 мали вогнепальні поранення.