Діна Крилова, дорослий та дитячий лікар-ендокринолог, ділиться дієвими порадами щодо підвищення імунітету та нормалізації гормонального фону.

Гормони впливають на все. Найчастіше в суспільстві можна почути розмови про гормони стресу. Тому що вони впливають на організм та на зниження імунної системи. Коли ми хвилюємося, наприклад, перед важливою подією, екзаменом, або під час повітряної тривоги чи обстрілу, опісля ми можемо помічати симптоми застуди. Це реакція організму на стрес. І звинувачують у всьому гормон стресу — кортизол.

Але без нього ми б не могли існувати. Як  без інших стрес гормонів: пролактину, адреналіну, норадреналіну. При хронічному стресі вони погано впливають на загальне самопочуття і викликають зниження імунітету.

Для того, щоб відрегулювати рівень гормонів стресу лікарка дає декілька простих, але дієвих порад:

  1. навчіться керувати стресом;
  2. нормалізуйте сон;
  3. перегляньте своє харчування на наявність солодкого;
  4. виключіть препарати зі свого вжитку, які підвищують рівень пролактину.

Пам’ятайте, що існують ще інші гормони, які відповідають за наш настрій, рівень задоволення та щастя. Це серотонін, дофамін, ендорфін та окситоцин. Для того, щоб вони залишались в нормі ні в якому разі самостійно не призначати собі ліків в домашніх умовах. Обов’язково йдіть до лікаря.

До речі, дослідження “Індексу здоров’я” показало, що люди, у яких протягом 12 місяців щось боліло, або турбувало, менше займаються самолікуванням і йдуть до терапевта (сімейного лікаря). Таких, серед опитуваних, 76%. Такій динаміці довіри до системи охорони здоров’я сприяє і медична платформа Helsi, яка робить все, для зручного користування медичними послугами.

Також лікарка окремо виділяє аутоімунні захворювання: “Це захворювання, які пов’язані зі збоєм в імунній системі. Коли імунітет правильно перестав працювати адекватно по відношенню до будь-якого органу. Це велика група захворювань. В сучасному світі вони швидко поширюються. Тому, ми закликаємо частіше проходити профілактичні обстеження. За потребою лікарі радять частіше обстежуватися.”

Варто знати та пам’ятати, що аутоімунні захворювання не зникають самостійно. Імунна система буде постійно продукувати клітини до будь-якого органу. Найголовніше компенсувати захворювання ліками.

Які можуть бути “червоні прапорці” у вашому стані для відвідування ендокринолога?

  • втома;
  • сонливість;
  • набір ваги;
  • депресія або тривога;
  • випадіння волосся;
  • зміна у стані шкіри (пігментація);

Які аналізи слід здавати для чек-апу організму щорічно?

  • загальний аналіз крові;
  • ТТГ;
  • рівень цукру в крові;
  • печінкові проби;
  • ниркові проби;
  • вітамін Д;
  • перевірка рівня заліза, В12, фолієвої кислоти.

Для того, щоб підтримувати потрібний рівень вітамінів і мінералів для нормальної роботи вашої імунної системи, для захисту від вірусів та нормалізації гормонального фону обов’язково включіть у свій раціон йодовану сіль, морепродукти, 2 бразильські горіхи і харчуйтесь за принципом гарвардської тарілки. Також потрібно мати щодня фізичні навантаження та активність. І обов’язково сон за графіком”, – наголошує ендокринолог.

У разі появи не притаманної вам симптоматики, звертайтесь до сімейного лікаря. Графік вільних днів прийому ви можете дізнатись за допомогою застосунку Helsi.

Довідка: Helsi — це електронна медична інформаційна система. Сервіс дозволяє пацієнтам швидко і зручно записуватись на прийом до лікаря, діагностику, аналізи, вакцинацію і замовляти медикаменти, а лікарням – брати участь у реформі системи охорони здоров’я для забезпечення рівного доступу до якісних медичних послуг для всіх громадян України. Користувачами мобільного додатку Helsi являються вже понад 6,5 млн людей. Системою користуються понад 1300 закладів охорони здоров’я і понад 50 000 лікарів по всій Україні.

Додаткова інформація: [email protected], https://helsi.me/