Про це заявив голова комітету Верховної ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в етері телемарафону. 

Він висловився про внесений в парламент законопроєкт щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація (№11115).

Нардеп зауважив, що наразі невідомо, де знаходяться активи Telegram, тож на запит Нацради з радіомовлення та телебачення месенджер має показати свою систему власності.

Якщо вона прозора і там немає ФСБшних хвостів та китайських спецслужб, якщо ж вона не покаже систему власності, то отримає статус системи з непрозорою системою власності, — розповів він.

Це стане підставою для заборони державним органам розміщувати там свої активи.

Тобто там не може бути акаунтів державних органів, представників органів самоврядування чи національних представників влади, — сказав нардеп.

Водночас громадян ця заборона не торкнеться: це буде свідомий вибір щодо готовності використовувати цей месенджер після того, як держава заявить, що Telegram «щось приховує».

Також голова комітету Ради з питань свободи слова зауважив, що представлений проєкт закону про регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація — не передбачає блокування.

Що відомо про проєкт закону

У пояснювальній записці до документа наводиться спільна заява щодо захисту інформаційного простору України від російських ворожих Telegram-каналів, зробленій Центром протидії дезінформації при РНБО, МВС, Міноборони, СБУ та іншими державними органами, прямо зазначалось про причетність цілого ряду каналів на платформі до російських спецслужб.

Крім того, попри явні загрози для національної безпеки та заходи, які вживаються державою для протидії дезінформації, наведені доводи ніколи не досліджувались і не перевірялись державними органами України через відсутність відповідних повноважень і необхідного регулювання.