Про це повідомили у департаменті культури Київської міської державної адміністрації.

Міська влада зазначила, що витрата значних коштів з міського бюджету на демонтаж Арки не є нині найнагальнішим питанням. У КМДА зауважили, що під час воєнного стану місто насамперед спрямовує фінанси на допомогу Збройним силам України, безперебійне функціонування бюджетної сфери та вирішення життєво важливих потреб столичних мешканців.

Крім того, міська влада заявила, що нині Київ на фінальній стадії декомунізації та дерусифікації обʼєктів. Загалом представники столичної влади разом із фахівцями НАН України, Інституту національної памʼяті та експертами виокремили 297 памʼяток, повʼязаних з історією і культурою росії та СРСР, які рекомендували усунути або перемістити до спеціальних місць зберігання таких обʼєктів. Серед них — 95 памʼятників і понад 200 памʼятних знаків та елементів оздоблення.

Раніше повідомляли, що директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова заявила, що рішення про демонтаж Арки Свободи українського народу (раніше — Арка дружби народів) є поспішним і що її знесення може бути небезпечним. За словами Соловйової, частини цієї арки утворюють підпірну стіну, щоб запобігти зсуву. Через це демонтаж буде складним, дорогим і небезпечним. Крім того, посадовиця вважає, що пам’ятка символізує толерантність українців «і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот».