Про це вона сказала в коментарі Суспільному.

За словами Соловйової, частини цієї арки утворюють підпірну стіну, щоб запобігти зсуву. Через це демонтаж буде складним, дорогим і небезпечним. Крім того, посадовиця вважає, що пам’ятка символізує толерантність українців «і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот».

До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність, — додала вона.

Соловйова пропонує провести публічні обговорення, під час яких кияни мають визначити ідею та долю колишньої Арки дружби народів.

Вона зазначила, що, попри перейменування, арку продовжують називати Аркою дружби народів лише за звичкою.

«Спочатку вулиця Артема була Артема, потім перейменували в Січових стрільців. І сьогодні вже всі забули, яка була назва, і всі звуть її Січових стрільців», — каже директорка департаменту КМДА.

Арку дружби народів у Києві створили до 60-річного ювілею утворення СРСР і урочисто відкрили напередодні 65-ї річниці жовтневого перевороту 1917 року.

Арка звʼязувала дві скульптурні композиції: робітників — росіянина й українця, які тримали стрічку з орденом «Дружби народів», і стелу з багатофігурною групою, що символізувала Переяславську раду 1654 року.

Фігури росіянина та українця з орденом «Дружби народів» демонтували у квітні 2022 року. Нещодавно Мінкульт вивів колишню Арку дружби народів з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, зняв обмеження на демонтаж цього монумента, який втратив статус пам’ятки, і очікує на рішення КМДА щодо знесення.