Про це повідомили в Мінʼюсті.

Ця цифра — висновки опитування серед вʼязнів, яке у квітні провело Міністерство юстиції.

“4,5 тисячі засуджених відповіли: “Так”. При цьому варто розуміти: адміністрації установ відбування покарань не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. І, повторюся, найголовніший критерій – мотивація”, – сказала Висоцька.

На початку вторгнення відомство отримало понад тисячу заяв від засуджених, котрі висловили бажання воювати.

“Однак ані військові, ані парламент тоді не були готовими давати схвалення на їх мобілізацію. Під час суспільної дискусії довкола змін до мобілізаційного закону, яка тривала з кінця минулого року, ситуація змінилася”, – пояснила Висоцька.

Вона зазначила, що коли Мін’юст готував вказану статистику для народних депутатів, відомство одразу відкинуло близько 4 тисяч засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛу, гепатиту й туберкульозу. Проте на заваді може стати не стільки “букет” хвороб, скільки відсутність бажання засудженого йти на фронт.

Нагадаємо, 8 травня Верховна Рада України проголосувала в цілому за законопроєкт про мобілізацію засуджених. Проєкт закону підтримали 279 народних обранців. Нагадаємо, згідно із цим законом мобілізацію в Україні заборонять для тих осіб, які вчинили злочини проти національної безпеки. Також не призиватимуть засуджених за тероризм, вбивство двох або більше людей, зґвалтування, педофілію та ДТП зі смертельним наслідком під впливом наркотиків чи алкоголю.