Про це повідомляє столична поліція, Київська міська прокуратура.
Ліцей у Бородянці постраждав від ворожих атак ще на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Згодом на відбудову навчального закладу дали кошти в литовському уряді.
“Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2022 році між Київською облдержадміністрацією та підрядною організацією було укладено договір про проведення ремонту навчального закладу у Бородянці, пошкодженого внаслідок збройної агресії”, – зазначили у поліції Київщини.
Як з’ясувалося, підрядник ще на етапі кошторису ремонту необґрунтовано завищив загальну вартість металопластикових вікон та дверей, що встановлювались, на понад 7 млн гривень. Відповідальна за ухвалення документа начальниця одного з відділів КОДА не провела аналіз призначених цін та підписала протокол погодження договірної ціни. У ЗМІ повідомляють, що ім’я посадовиці — Олена Ковнір і зараз вона вже не обіймає посади в обласній адміністрації. Відповідно до висновків експертів розмір збитків при відновленні будівлі становить понад 4 мільйони гривень.
Слідчі повідомили 52-річній мешканці Києва про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Тепер їй загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Як відновлювали ліцей в Бородянці
Будівля закладу освіти постраждала від обстрілу росіян майже на 80%. У 2022 році на відновлення були виділені кошти урядом Литви – бюджет проєкту становив майже 8 мільйонів євро. На ці кошти у ліцеї відновили 26 кабінетів, систему електро, тепло та водопостачання, утеплили фасад та замінили вікна, виконали внутрішній ремонт та розробили інклюзивний простір разом з ліфтом та конференцзалою. Для безпеки навчального процесу побудовано комфортне укриття площею 1000 м2. Встановлена сучасна система вентиляції, облаштовані санітарні кімнати, медпункт, клас безпеки, встановлені місткості для запасу питної води тощо. Загалом, кінцева вартість ремонту склала 370 млн гривень.
Учні ліцею також отримуватимуть гаряче харчування. В ліцеї є їдальня із найсучаснішим обладнанням для приготування здорової та смачної їжі.
Раніше ми повідомляли, що за масштабом руйнувань Україну можна порівняти із Лондоном у Другу світову війну, а майже половина зруйнованих росіянами будівель є закладами освіти.